REKLAMA

Andrzej Halicki z PO i Solidarna Polska spotkają się w sądzie

 • Autor: PAP/GP
 • 25 listopada 2016 14:04
Andrzej Halicki z PO i Solidarna Polska spotkają się w sądzie Andrzej Halicki (PO) poinformował, że Platforma złożyła wniosek do CBA o sprawdzenie domniemanych nieprawidłowości w finansowaniu Solidarnej Polski. (fot.:facebook.com)

Solidarna Polska i jej szef Zbigniew Ziobro wystąpią przeciw Andrzejowi Halickiemu (PO) na drogę sądową; w pozwie wskazano na "bezprawne naruszenia dóbr osobistych Zbigniewa Ziobro poprzez rozpowszechnianie fałszywych informacji".

Chodzi o wystąpienie posłów PO ws domniemanych nieprawidłowości w finansowaniu SP.

"W związku z wystąpieniem posłów Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej na temat finansowania partii politycznych, Solidarna Polska i Zbigniew Ziobro wystąpią przeciwko wiceprzewodniczącemu Klubu PO posłowi Andrzejowi Halickiemu na drogę sądową" - poinformowała SP w piątkowym oświadczeniu.

"W pozwie wskazano na bezprawne naruszenia dóbr osobistych Zbigniewa Ziobro poprzez rozpowszechnianie fałszywych informacji, które godzą w jego cześć i dobre imię. Solidarna Polska przypomina, że już dwukrotnie odnosiła się w oświadczeniach do kłamliwych zarzutów" - głosi oświadczenie.

Wcześniej w piątek na konferencji prasowej Halicki poinformował, że PO złożyła wniosek do CBA o sprawdzenie domniemanych nieprawidłowości w finansowaniu Solidarnej Polski. Halicki ponownie zaapelował też do premier Beaty Szydło, aby odniosła się do zarzutów wobec ministra swojego gabinetu.

Zbigniew Ziobro jest szefem Solidarnej Polski, partii, którą powołał do istnienia z Jackiem Kurskim gdy odeszli z PiS, źródło: youtube.com

Według tygodnika "Newsweek" w 2013 r. Solidarna Polska za ok. 40 tys. euro, przekazanych jej przez europejską partię MELD (Ruch na rzecz Europy Wolności i Demokracji) miała w Krakowie zorganizować "kongres klimatyczny" na 800 osób, który w rzeczywistości miał okazać się konwencją przedwyborczą partii.

Solidarna Polska w oświadczeniu wydanym wkrótce po publikacji "Newsweeka" oświadczyła, że w tekście pominięto informacje przekazane przez SP dziennikarzom tygodnika, a "składa się on z manipulacji, pomówień i insynuacji".

"Zdecydowaliśmy się wystąpić przeciw wydawcy gazety, niemiecko-szwajcarskiemu wydawnictwu Ringier Axel Springer, z pozwem i żądaniem wypłaty zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. zł na rzecz Fundacji im. Brata Alberta, zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym" - wskazano w oświadczeniu partii.

W kolejnym oświadczeniu Solidarna Polska zapewniła, że jest otwarta na kontrole i nie ma nic do ukrycia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Tymek 2016-11-26 12:41:15
  Do Klimatolog: Nie tyle śmieszny co głupi twój komentarz.
 • Wiarus 2016-11-25 14:47:35
  Ha, ha, ha, są otwarci na kontrole a kontrolować będą Kamiński, Błaszczak i Ziobro. Wierzę że nie mają się czego bać.
 • Klimatolog 2016-11-25 14:18:23
  Ja z kumplami zrobię sobie dzisiaj kongres klimatyczny w osiedlowym barze. Sfinansować niestety musimy sami ale klimat będzie rewelacyjny, jak zawsze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA