REKLAMA

Andrzej Jaworski o szkole o. Rydzyka: To jedyna szkoła, która nie otrzymała dotąd żadnych pieniędzy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 lutego 2016 12:26
Andrzej Jaworski o szkole o. Rydzyka: To jedyna szkoła, która nie otrzymała dotąd żadnych pieniędzy Jaworski zapowiada utworzenie utworzenie zespołu do walki z ateizacją kraju (fot. mat. pras.)

· To była jedyna szkoła, która nie dostała do tej pory żadnych środków i żadne środki na rok 2016 dla tej szkoły nie zostały zabezpieczone – mówił na antenie Radia ZET poseł PiS Andrzej Jaworski o szkole o. Rydzyka.
· Odniósł się w ten sposób do złożenia wniosku przez Ryszarda Terleckiego o przekazanie 20 mln zł na toruńską uczelnię.
· Ponadto w rozmowie z Moniką Olejnik poseł PiS zapewnił, że znajdą się pieniądze na program 500 plus w 2017 roku.
· Skomentował także kontrowersyjne wpisy dotyczące uchodźców.

Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych, pytany przez Monikę Olejnik, czy znajdzie 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, powiedział:

- Nie jestem od znajdowania pieniędzy, natomiast mówiłem to wielokrotnie, że prywatne uczelnie otrzymywały dotacje, otrzymywały wielomilionowe czy kilkunastomilionowe dotacje na swoje badania, na swoje cele statutowe i że ta uczelnia, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, która zresztą przez polityków PO w ministerstwie szkolnictwa wyższego była bardzo pozytywnie oceniana, jest jedyną uczelnią, która, mimo że aplikowała, nigdy żadnych środków nie otrzymała – mówił.

Jako osobę, która może zdecydować o przekazaniu kwoty 20 mln zł na szkołę o. Rydzyka, wskazał Jarosława Gowina. - Tylko i wyłącznie minister Gowin, ministerstwo nauki przeznacza środki na szkoły wyższe, to jest naturalne – informował.

Będą pieniądz na program 500 plus w 2017 roku

Poseł PiS był także pytany o to, czy w przyszłym roku rząd znajdzie środki na realizację programu „Rodzina 500 plus”. Zapewniał, że tak. - Budżet jest tak skonstruowany, w tej chwili zresztą zaczniemy pracować już niedługo nad budżetem na przyszły rok, że te pieniądze będą – mówił.

Dokładnie nie wiadomo, skąd będą pochodzić. - Od parlamentu zależy na co te pieniądze będą kierowane. Już w tym roku zwracałem uwagę i panu ministrowi finansów i pani premier, że można było ten budżet troszeczkę bardziej pociąć w taki sposób, aby wydatki na pewne instytucje, na zwłaszcza biurokrację były znacznie mniejsze, to są duże urzędy – mówił.

Poseł Andrzej Jaworski odniósł się także do sprawy Mariusza Pudzianowskiego, który w mediach społecznościowych ostro wypowiedział się o uchodźcach. Sportowiec zamieścił kilka wpisów na Facebooku. W jednym z nich nazwał on uchodźców "śmieciami ludzkimi", a w kolejnym zapowiedział, że będzie czekał na nich z kijem baseballowym, którym dokona "przyśpieszonej nauki asymilacji". Mariusz Pudzianowski, właściciel firmy transportowej, odnosił się w ten sposób do napadania przez uchodźców na jego samochody.

- Gdyby ktokolwiek obojętnie czy z uchodźców, czy z innych osób zagrażał mojej rodzinie to sam wtedy będę stał na czele, sam wezmę wtedy odpowiednie narzędzie i będę pilnował, żeby krzywda mojej rodzinie się nie stała – mówił.

I dodawał: - Jeżeli będę musiał bronić moich dzieci, dzieci moich sąsiadów, moje sąsiadki, czy moich sąsiadów nie zawaham się użyć żadnego narzędzia, aby nie dopuścić do tragedii. Mamy prawo się bronić, to jest nasze prawo, nikt nam tego nie odbierze.

O wpisie Pawła Kukiza adresowanym do Joanny Grabarczyk z Akcji HejtStop, poseł PiS powiedział: - Paweł Kukiz ma bardzo bogaty język, niech się z tego języka tłumaczy, to nie jest PiS. Ja tego typu słów nie używam.

Na koniec rozmowy zapowiedział utworzenie zespołu do walki z ateizacją kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA