REKLAMA

Andrzej Melak nowym posłem. Zastąpi Artura Górskiego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 kwietnia 2016 10:07
Andrzej Melak nowym posłem. Zastąpi Artura Górskiego Andrzej Melak z wykształcenia jest technikiem ekonomistą (fot. youtube.com)

Dzisiejsze (12 kwietnia) posiedzenie Sejmu rozpocznie się o godz. 11:00 ślubowaniem Andrzeja Melaka, który w ławach sejmowych zastąpi śp. posła Artura Górskiego.

Tak, jak informowaliśmy, zmarłego 1 kwietnia posła PiS Artura Górskiego zastąpi w ławach sejmowych Andrzej Melak. Dzisiaj (12 kwietnia) podczas posiedzenia Sejmu Melak złoży ślubowanie.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, po tragicznej śmierci posła, jego miejsce w Sejmie obejmuje  kolejna osoba z listy wyborczej PiS w okręgu 19 w stolicy. Andrzej Józef Melak z wynikiem 4417 głosów jest następny na liście komitetu i to on zajmie miejsce Artura Górskiego.

Andrzej Melak z wykształcenia jest technikiem ekonomistą. Po śmierci brata w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku zastąpił go na stanowisku prezesa Komitetu Katyńskiego.

W latach 1998-2002 był radnym gminy Warszawa-Wilanów wybranym z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W wyborach w 2002 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję z komitetu Wilanów Zielony.

W wyborach samorządowych w 2010 roku uzyskał mandat radnego m.st. Warszawy startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku bezskutecznie startował w wyborach parlamentarnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (formalnie nie należąc do tej partii). Z kolei w 2014 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w wyborach do stołecznej rady miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA