REKLAMA

Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odchodzą z PO: Nie godzimy się z taką linią działania

 • Autor: PAP/AT
 • 13 grudnia 2017 13:33
Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odchodzą z PO: Nie godzimy się z taką linią działania Dwaj senatorowie odchodzą z PO (fot.platforma.org)

Z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej - napisali w oświadczeniu senatorowie Andrzej Misiołek i Leszek Piechota.

Dwaj senatorowie Andrzej Misiołek i Leszek Piechota opuszczają Platformę Obywatelską . Powodem - jak poinformowali - jest sierpniowy wywiad wiceszefa PO Borysa Budki dla "Die Zeit" oraz listopadowe głosowanie nad rezolucją PE na temat sytuacji w Polsce, którą poparło sześcioro europosłów Platformy.

"Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz klubu parlamentarnego PO, jak i władz Platformy Obywatelskiej i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej" - napisali w oświadczeniu Misiołek i Piechota.

Chodzi o wywiad, którego Borys Budka udzielił 23 listopada niemieckiemu tygodnikowi "Die Zeit". Przekonywał w nim m.in., że "Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi". Dodał, że "UE musi postawić Polsce ultimatum".

Czytaj tez: Rezolucja PE: Nie będzie kar dla europosłów głosujących "za"

Od słów tych odcięli się po kilku dniach Piechota i Misiołek. "Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni" - podkreślili senatorowie w oświadczeniu.

W przyjętej 15 listopada rezolucji, europarlament wezwał polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych zapisanych w traktatach. PE zainicjował też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 traktatu wobec Polski. W dokumencie znalazł się również apel PE do polskiego rządu, by potępił "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • szok 2017-12-14 11:55:23
  Szczury uciekają z tonącego okrętu. Powinni natychmiast zrezygnować z mandatu.
 • §. 2017-12-13 16:45:41
  To i lepiej,niech ida do czorta lepiej niz by mieli srac we wlasne gniazdo.
 • Stach Ostróżka 2017-12-13 16:25:35
  Czyli neoTargowica się wySzczerbia?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA