REKLAMA

Andrzej Seremet: Moja największa porażka to Amber Gold

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 03 lutego 2016 15:05
Andrzej Seremet: Moja największa porażka to Amber Gold Pytany w Kontrwywiadzie RMF FM o największą porażkę, prokurator generalny Andrzej Seremet odpowiedział: "Amber Gold" (fot. pg.gov.pl)

Prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał, że jego największa porażka to sprawa "Amber Gold". Dodał, że, odchodząc, nie ma poczucia klęski ani porażki. Odniósł się także do śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.


- Jestem przekonany, że osąd mojego urzędowania i pracy prokuratury w ciągu tych sześciu lat - pod warunkiem, że będzie on podejmowany obiektywnie i bez uprzedzeń - będzie osądem pozytywnym - mówił prokurator generalny Andrzej Seremet w Kontwywiadzie RMF FM.

Odniósł się także do planowanej przez PiS ustawy łączącej funkcję prokuratora i ministra sprawiedliwości: 

- Ja sądzę, że przesłanki, które legły u podstaw obecnego projektu - za pięć minut będziemy mieli pewnie ustawę, która połączy na powrót funkcje prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, niewiele miały wspólnego z oceną pracy prokuratury w ciągu tych sześciu lat, tzn. były po prostu stałym założeniem politycznym tej formacji, która obecnie rządzi - z czym się nie kryto - mówił.

Pytany o to, co uważa za swoją największą porażkę, powiedział:

- Myślę, że Amber Gold - to, o czym mówiłem publicznie i z trybuny sejmowej, że w tej sytuacji na początku działalności prokuratura dosyć niefrasobliwie podejmowała swoje działania i w taki sposób niespieszny, miało to jakiś wpływ na rozwój wypadków. O tym mówiłem publicznie, przyznaję to. Na szczęście dzisiaj mogę powiedzieć, że skończyło się to tym, że śledztwo przeprowadzono sprawnie i dzisiaj mamy oskarżonych - informował.

Andrzej Seremet mówił także o śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

- Ja liczyłem na to, że uda się zakończyć do momentu mojej kadencji to śledztwo i były na to dość poważne nadzieje i dość poważne przesłanki, ale z przyczyn obiektywnych, co do których prokuratura nie jest w stanie tych przeszkód przełamać, śledztwo nie zostanie zakończone. To są przede wszystkim uzupełniające opinie medyczne. W każdym razie tak, jak wielokrotnie mówiłem - 90 procent tej sprawy jest jakby zakończonych - powiedział.

I dodał. - Życzę moim następcom, żeby natychmiast zakończyli do śledztwo, to po pierwsze. Po drugie chcę zauważyć, że to, co jest istotą tego śledztwa, czyli odpowiedź na pytanie, jaka była przyczyna katastrofy, została w marcu 2015 roku przez prokuraturę wojskową ujawniona na konferencji prasowej. Dziwię się, że tak szybko poszło to w zapomnienie. Powiedziano, jakie mamy dowody, jakie mamy opinie co do zasadniczej kwestii, czyli przyczyny katastrofy. Podano to na talerzu. Ale nie wiem - nie chce się bardzo tego słuchać przez niektórych - mówił.

Jak powiedział na antenie RMF FM, odchodzi ze stanowiska bez poczucia klęski i porażki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • BoloiLolo 2016-02-07 06:37:43
  Kto pomagał lub nie dopełnił formalności prawnych w sprawie Amber Gold .Moje inwestowanie w Dom Składowy Amber Gold było noparte na ustawie z dnia 16 listopada 2000 roku Dz. Ust. Nr. 114 poz, 1191 ,,,i tam stoi jak Byk Na malowanych wrotach że nadzór ma odpowiednie Ministerstwo Gospodarki czyli Państwo Polskie i to dawało mnie gwarancje uczciwości i nadzoru ,,,ale dopiero w AFERZE Podsłuchowej wyszło na jaw ze ono nie istnieje, gdyby Nadzór Właścicielski miało Ministerstwo Gospodarki ,,, cofając Koncesję dla Domu Składowego Amber Gold z dniem 22 czerwca 2010 roku wykonało wolę ustawodawcy zawartej w tej ustawie w art.16 par.5 w która mówi aby decyzje ważną z RYGOREM NATYCHMIASTOWYM a takowa bezsprzecznie okoliczność zaszła ,,,należało ją ogłosić zwyczajowo jak mówi ta ustawa lub MEDIALNIE bo objęto działalnością obszar całej Polski ,,,, wówczas ludzie by nie inwestowali i sprawa byłaby prosta a ogłoszenia że jest to Pierwszy Dom Składowy były w internecie kilka lat pomimo wycofania Koncesji z Trybem Natychmiastowym, i nie może mieć tu zastosowania zasada swobody gospodarczej na którą to powoływał się Woj. Sąd Adminstracyjny w Warszawie gdyż na każdym odcinku była to przestępczość wyrafinowana oraz Kancerogenna naruszająca powszechny interes społeczny oraz skutecznie Upodlająca Naród Polski--dlatego bezsprzecznie potrzebna jest Komisja Sejmowa dla obnażenia okoliczności Naruszenia Prawa na wysokich Stanowiskach a pan Waldemar Pawlak śmiał się --pokazano to w Polskiej Telewizji z Polaków że chcili si.ę wzbogacić co za perfidia oraz tupet Upodlenia Narodu Polskiego---niech czytelnicy sami to ocenią...
 • BoloiLolo 2016-02-07 05:59:43
  Prawda rzeczywista że Szanowny Pan Seremet jako Sędzia doświadczony nie spisał się a pozwolił aby ta zaraza się rozprzestrzeniała. Upodlono skutecznie Naród Polski---pisać będą o tym w wszystkich książkach i mówić będą na wszystkich wykładach prawa ,,,w majestacie Prawa oraz braku odpowiedzialności Konstytucyjnej a nawet Złamano Prawo Deliktowe naruszono bezsprzecznie art.77 Konstytucji za szkody wyrządzone Obywatelom Polski a który to art. jest w ścisłym związku z art.417 KC, moje trzy pozwy w Sadach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego ale zważyć należy że potknęły się duże Kancelarie Prawne a to nie jest NORMALNE ZJAWISKO . .Napisałem ok. 20 tomów to studenci na wydziale Prawa tyle nie piszą,, mnie zwrócili wszystkie koszta ale innym nie Pytanie dlaczego ,,,platforma usunęła Art.62-70 KK likwidując tryb adhezyjny--cywilny równoległy do karnego , co zwalniało pokrzywdzonego z kosztów.. Prawdziwe naruszenie prawa materialnego a nawet Prywata..Dlatego Potrzebna jest Komisja Sejmowa aby obnażyć to ustrojstwo Upodlenia Narodu Polskiego...Na dodatek na to wszystko patrzał i widział Wielki Trybunał dziadków i zero reakcji a pensje po 20000.00 kawałków i w/g wskaźnika graficznego wydajności , pokazanego w Polskiej Telewizji , autora Szanownego Pana Ziobry to brakuje im 60% wydajności do Trybunału Niemieckiego.Dlatego wnioskuję publicznie o Komisję Sejmową ...Dlaczego gdyż naruszono DYREKTYWY UNIJNE a one żądają przejrzystości gospodarczej a z tym u nas była zawsze wielka KLAPA krótko mówiąc jak od SEDESU...aby nie być gołosłownym podaję adres do Dyrektyw na stronie Kancelarii Sejmu w zakładce Internetowy system aktów prawnych z dnia 16 listopada 2000 Dz. Ust. Nr.114 poz. 1191 art.16 par.5 okienko dyrektywy ,,,,warto je poczytać bo są wyjatkowo ciekawe i zawieraja wytyczne Prawa Euro-Lex
 • Marek.S 2016-02-03 16:59:47
  Przepraszam-Pańska postawa w największej w historii powojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na budowlane bez WŚ19, gdzie właściciele gruntów niebyli nawet stronami postępowania daje wiele do życzenia! Pisałem z prośbą w celu objęcia nadzorem postępowania, teraz stoczycie walkę z właścicielami gruntów i budynków w obrębach miast przy należnych bezprecedensowo rekompensatach finansowych w związku z w/w. Pozdrawiam Serdecznie-Marek Skomorowski.
 • Marek.S 2016-02-03 16:56:08
  Przepraszam-Pańska postawa w największej w historii powojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian znaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na budowlane bez WŚ19, gdzie właściciele gruntów niebyli nawet stronami postępowania daje wiele do życzenia! Pisałem z prośba w celu obcięcia nadzorem postępowania, teraz stoczycie walkę z właścicielami gruntów i budynków w obrębach miast przy należnych im rekompensatach finansowych w związku z w/w. Pozdrawiam Serdecznie-Marek Skomorowski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA