REKLAMA

Andrzej Zielonacki kandydatem klubu PiS do TK

  • Autor: PAP/jk
  • 26 maja 2017 18:24
Andrzej Zielonacki kandydatem klubu PiS do TK Prezes TK napisała do Stanisława Biernata, że od 1 kwietnia do 26 czerwca udzieliła mu urlopu wypoczynkowego. (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Adwokat Andrzej Zielonacki jest kandydatem klubu PiS do Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Zielonacki - adwokat z Poznania - jest kandydatem na miejsce sędziego Stanisława Biernata, którego kadencja jako sędziego TK kończy się 26 czerwca.

Fot. Twitter

Biernat został wybrany do Trybunału Konstytucyjnego 13 czerwca 2008, w miejsce kończącego swoją kadencję Jerzego Stępnia. Urząd sędziego TK objął 26 czerwca 2008 po złożeniu ślubowania. 3 grudnia 2010 powołany na wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Biernat przebywa do końca swojej kadencji na urlopie, którego wykorzystanie zaleciła mu prezes TK Julia Przyłębska.

10 stycznia zespół prasy i informacji TK podał, że Biernat "został skierowany do wykorzystania części zaległego urlopu w okresie od 9 stycznia do 31 marca 2017 r.".

14 marca Biernat wysłał list do prezes Przyłębskiej, w którym - stosownie do jej wskazań - przedstawił propozycje dotyczące swej działalności sędziowskiej po skończeniu "narzuconego mu urlopu", czyli po 31 marca 2017 r. - Uprzejmie deklaruję stanowczy zamiar rozpoczęcia pełnienia funkcji w Trybunale od 1 kwietnia 2017 r. - napisał wtedy Biernat.

Ostatecznie prezes TK napisała do Biernata, że od 1 kwietnia do 26 czerwca udzieliła mu urlopu wypoczynkowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA