REKLAMA

Aniołki Kaczyńskiego - Anna Krupka i Anna Schmidt-Rodziewicz w sejmie

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 28 października 2015 09:40
Aniołki Kaczyńskiego - Anna Krupka i Anna Schmidt-Rodziewicz w sejmie Anna Krupka, poseł na sejm VIII kadencji. fot.facebook.com

Cztery lata temu Prawo i Sprawiedliwość oparło część kampanii na młodych kobietach otaczających Jarosława Kaczyńskiego. W towarzystwie prezesa uśmiechały się z plakatów działaczki partii, podróżowały z nim po kraju. Wśród nich były m.in. Anna Krupka i Anna Schmidt-Rodziewicz. Po 25 października obie zasiądą w ławach sejmowych przy ul. Wiejskiej.

Trzydziestotrzyletnia Anna Krupka otwierała listę PiS w województwie świętokrzyskim. Udało jej się zebrać poparcie 27 568 głosujących, czym uplasowała się na pierwszym miejscu wśród kandydatów PiS w okręgu. Anna Schmidt-Rodziewicz, w Krośnie, z poparciem 16 134 głosujących osiągnęła drugi wynik wśród kandydatów PiS. Ustąpiła miejsca tylko Markowi Kuchcińskiemu.

Plakat PiS

Merytorycznie, a nie wizerunkowo

Kandydatki w kontraście do kampanii z 2011 roku skupiły się na problematyce społecznej. Schmidt-Rodziewicz apelowała o walkę z nierównościami społecznymi, zapewnienie ludziom pracy i własnego mieszkania. Krupka,  w czasie swoich spotkań wielokrotnie podkreślała problemy gmin i lokalnych społeczności.

Ostatnia z trójki

Trzecią ważną postacią Aniołków Kaczyńskiego, w 2011 roku, była Sylwia Ługowska. Obecnie jest działaczką PiS w Łodzi. Nie kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, co nie przeszkodziło jej aktywnie działać w kampanii na rzecz innych kandydatów. Jest dyrektorem biura poselskiego Witolda Waszczykowskiego.

Źródło:Polskabezkompleksow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA