REKLAMA

Anna Krupka z Warszawy liderką PiS w województwie świątorzyskim

  • Autor: PAP
  • 10 września 2015 19:28
Anna Krupka z Warszawy liderką PiS w województwie świątorzyskim

Warszawska socjolożka Anna Krupka stanęła na czele listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu nr 33 obejmującego województwo świętokrzyskie.

Anna Krupka jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskała ponad 30 tys. głosów. Jest członkiem Rady Politycznej PiS oraz redaktor naczelną oficjalnego serwisu internetowego partii. Współtworzyła program "Prawo i Sprawiedliwość - Szansa dla młodych" oraz uczestniczyła w pracach nad programem PiS "Nowoczesna, solidarna, bezpieczna Polska".

Jak wynika z listy wyborczej przesłanej PAP przez Andrzeja Prusia, szefa sztabu wyborczego PiS w regionie, kolejne miejsca zajęli na niej: szef świętokrzyskich struktur partii poseł Krzysztof Lipiec ze Starachowic, posłanka z Suchedniowa Maria Zuba, działacz Polski Razem Michał Cieślak z Oblekonia (powiat buski), poseł Marek Kwitek z Sandomierza, poseł Andrzej Bętkowski ze Skarżyska-Kamiennej oraz posłanka Halina Olendzka z Kielc. Na ósmej pozycji znalazł się nauczyciel z Kielc Rafał Nowak.

Na liście PiS znalazło się także czterech radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego: Marek Strzała ze Staszowa, Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy (b. poseł na Sejm VI kadencji w 2010 r.), Andrzej Kryj z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Bogdan Latosiński, który pełni funkcję przewodniczącego NSZZ "S" w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach.

Listę 32 kandydatów PiS z okręgu nr 33 obejmującego cały obszar województwa świętokrzyskiego, zamyka Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski. Oprócz niego SP reprezentuje także politolog z Mniowa Tomasz Zbróg.

PiS wystawiło także trzech kandydatów do Senatu. W okręgu nr 81 obejmującym południową i zachodnią część województwa wystartuje senator VI kadencji i europoseł VII kadencji Jacek Włosowicz z Solidarnej Polski. W północno-wschodniej części regionu (okręg nr 82) kandydatem będzie senator PiS Jarosław Rusiecki. Inny senator Krzysztof Słoń, będzie ubiegał się o mandat z okręgu nr 83 w skład którego wchodzi miasto Kielce oraz powiat kielecki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA