REKLAMA

Anna Pęzioł-Wójtowicz nowym rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej

  • Autor: PAP/AT
  • 06 kwietnia 2017 08:35
Anna Pęzioł-Wójtowicz nowym rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej Anna Pęzioł-Wójtowicz rzecznikiem prasowym MON. (fot.wojsko-polskie.pl)

Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz, dotychczasowa pełnomocniczka ministra ds. wojskowej służby kobiet, została nową rzeczniczką prasową MON.

• Nową rzeczniczką MON została mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

• MON nie miało rzecznika prasowego od początku lutego, kiedy to ze stron internetowych resortu zniknęło nazwisko Bartłomieja Misiewicza.

• Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz pełniła wcześniej funkcję pełnomocniczki ministra ds. wojskowej służby kobiet.

• Na tym stanowisku zachęcała do udziału w bezpłatnych kursach samoobrony kobiet, jakie MON prowadzi od listopada 2016 r.

MON nie miało rzecznika prasowego od początku lutego, kiedy to ze stron internetowych resortu zniknęło nazwisko Bartłomieja Misiewicza. Od tego czasu w obowiązkach rzecznika Misiewicza zastępował Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON, zaś szefem gabinetu politycznego ministra został Krzysztof Łączyński. Misiewicz od końca stycznia był przez kilka tygodni na urlopie. Po jego zakończeniu znów pracuje dla ministra Macierewicza.

Nominację nowej rzeczniczki, choć bez podawania nazwiska, szef MON zapowiadał w środę. Macierewicz powiedział wtedy, że "już niedługo" przedstawi osobę, która będzie pełnić tę funkcję. Poinformował, że będzie nią kobieta. "Wiemy już, że to jest kobieta i wiemy, że to jest kobieta odważna, dzielna i skutecznie działająca" - powiedział minister.

Czytaj też: Kaczyński: Bartłomiej Misiewicz musi zniknąć ze sceny publicznej

W czwartek (6 kwietnia) pojawił się komunikat podpisany przez mjr Pęzioł-Wójtowicz jako rzecznik prasową resortu. Zaprosiła w nim ona na spotkanie z mediami dr. inż. Wacława Berczyńskiego - przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

Mjr Pęzioł-Wójtowicz pełnomocniczką MON ds. wojskowej służby kobiet została 8 marca 2016 r. Nominację odebrała w obecności premier Beaty Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim. Na tym stanowisku zachęcała do udziału w bezpłatnych kursach samoobrony kobiet, jakie MON prowadzi od listopada 2016 r. w 30 miejscowościach w całej Polsce.

Nowa rzeczniczka MON rozpoczęła służbę wojskową w 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po jej ukończeniu była dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu. Następnie służyła jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, młodszy specjalista w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, Sekretariacie MON, a po jego przekształceniu - w Centrum Operacyjnym MON.

Ukończyła stosunki międzynarodowe - dyplomację na Uniwersytecie Wrocławskim, była stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Skończyła także podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Pochodzi z Janowa Lubelskiego, ma 36 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wskaż różnicę 2017-04-06 08:57:08
    Podobna do Misiewicza, tylko ma długie włosy i rzadsze brwi...... Niczego nie sugerujęREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA