REKLAMA

Anna Streżyńska odchodzi z rządu?

  • Autor: pt
  • 08 stycznia 2018 15:47
Anna Streżyńska odchodzi z rządu? Anna Streżyńska opuszcza Ministerstwo Cyfryzacji (fot.:KPRM)

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, pożegnała się ze swoimi współpracownikami – takie nieoficjalne informacje pojawiały się w mediach społecznościowych.

Anna Streżyńska opuszcza Ministerstwo Cyfryzacji. Pożegnała się już ze swoimi współpracownikami – taką informację podało radio RMF FM. Jej następcą ma być Piotr Nowak, dotychczasowy zastępca Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Finansów.

Streżyńska została zaproszona na spotkanie do kancelarii premiera przed południem, a po powrocie do ministerstwa poinformowała współpracowników o swojej dymisji.

Według wiadomosci.wp.pl z kolei Streżyńską zastąpić ma Krzysztof Szubert, który dotąd był wiceministrem odpowiedzialnym za sprawy międzynarodowe. Jednocześnie Szubert sprawował funkcję pełnomocnika rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego.

Krzysztof Szubert został wiceministrem w resorcie cyfryzacji w marcu 2017 roku, ale jednocześnie pełnił funkcję pełnomocnika rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego. Do jego zadań należy m.in. analizowanie barier ograniczających działanie Jednolitego Rynku Cyfrowego i ograniczających rozwój usług realizowanych online.

Streżyńska uznawana jest za jednego z najlepszych fachowców w swojej branży wśród ministrów, powszechnie uważa się jednak, że nie należy do politycznego środowiska PiS. 

Premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić nowych ministrów we wtorek 9 stycznia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • oliwa 2018-01-09 00:01:15
    Jest niezależna i bezpartyjna wie co to dobra robota .Ma swoje zdanie a to się nie podoba górze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA