REKLAMA

Anna Zalewska: W zmianach w oświacie ważne kształcenie nauczycieli

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 czerwca 2016 09:26
Anna Zalewska: W zmianach w oświacie ważne kształcenie nauczycieli W poniedziałek (13 czerwca) minister edukacji narodowej Anna Zalewska wzięła udział w posiedzeniu prezydium Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych (fot. men.gov.pl)

• W poniedziałek (13 czerwca) minister edukacji narodowej Anna Zalewska wzięła udział w posiedzeniu prezydium Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych.
• Spotkanie odbyło się w Sali Senackiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W swoim wystąpieniu szefowa MEN podkreślała, jak ważnym elementem polskiego systemu edukacji jest kształcenie i rozwój zawodowy nauczycieli.

– Dla uczelni pedagogicznych dużym obecnie wyzwaniem jest próba odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dobrze wykształcić młodego nauczyciela. Jest to szczególnie temat w ramach planowanych zmian w systemie edukacji – powiedziała Minister Anna Zalewska.

Uczestnicy konferencji dyskutowali także o reformie szkolnictwa, sprawach związanych z rozwojem naukowym uczelni oraz ich aktywnego udziału w zmianie systemu edukacji w Polsce.

Czytaj też: MEN zdradza pierwsze szczegóły nowego systemu edukacji w Polsce

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA