REKLAMA

Antoni Macierewicz: Donald Tusk ponosi odpowiedzialność prawną w związku z katastrofą smoleńską

  • Autor: PAP/AT
  • 02 czerwca 2017 09:22
Antoni Macierewicz: Donald Tusk ponosi odpowiedzialność prawną w związku z katastrofą smoleńską Tusk wielokrotnie powtarzał, że wszystkie działania, jakie podejmowały organa państwa ws. katastrofy były realizowane na jego polecenie - zaznaczył Antoni Macierewicz (Donald Tusk, fot. Platforma Obywalteska/Flickr, licencja Creative Commons)

Odpowiedzialność moralna, polityczna oraz prawna byłego premiera Donalda Tuska w związku z katastrofą smoleńską jest oczywista - powiedział szef MON Antoni Macierewicz

Szef MON był pytany w TVP m.in. o kwestię odpowiedzialności prawnej w związku z katastrofą smoleńską. Przypomniał, że na początku maja 2010 r., na wniosek PiS, głosowano w Sejmie kwestię przejęcia przez Polskę śledztwa, włącznie ze sprawą ewentualnej ekshumacji ciał. "Błagaliśmy posłów. Naprawdę chodziłem od posła do posła PO, błagając ich, żeby zagłosowali za tym wnioskiem, żeby Polska przejęła to postępowania, to śledztwo. Wszyscy głosowali za tym, aby Polska tego nie robiła. (...) Ich odpowiedzialność moralna i polityczna jest oczywista. Prawna, moim zdaniem, pana Donalda Tuska także" - powiedział szef MON.

Czytaj też: Rosja zrzuca odpowiedzialność na Polskę za sekcje ofiar katastrofy smoleńskiej

Jego zdaniem, Tusk wielokrotnie powtarzał, że wszystkie działania, jakie podejmowały organa państwa ws. katastrofy były realizowane na jego polecenie.

Chodziłem od posła do posła PO, błagając ich, żeby zagłosowali za tym wnioskiem, żeby Polska przejęła śledztwo.ws. katastrofy smoleńskiej - powiedział szef MON (Antoni Macierewicz, fot.:facebook.com)

"Mówił to w Sejmie, mówi to tutaj w tym studio, mówił to wielokrotnie. Wszystkie decyzje obciążają mnie osobiście i ja ponoszę za nie odpowiedzialność, mówił pan Donald Tusk i to jest prawda. Ponosi tą odpowiedzialność, jako premier, ale też ponosi odpowiedzialność jako człowiek, który od 11 kwietnia był przewodniczącym specjalnego zespołu Rady Ministrów, w skład, którego wchodzili wszyscy najważniejsi ministrowie, gdzie było jasno stwierdzone, że wszystkie decyzje są od niego osobiście uzależnione" - mówił Macierewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA