REKLAMA

Antoni Macierewicz: Nie dostrzegam konfliktu z prezydentem

  • Autor: PAP/JS
  • 08 września 2017 21:34
Antoni Macierewicz: Nie dostrzegam konfliktu z prezydentem O konflikcie między szefem MON a prezydentem mówi się od dłuższego czasu (fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski)

Nie dostrzegam konfliktu z prezydentem; bywają różnice zdań - powiedział szef MON Antoni Macierewicz wieczorem w TVP Info.

Zapytany przez dziennikarza, o to, że niektórzy politycy i komentatorzy twierdzą, iż jest konflikt między MON a Pałacem Prezydenckim, minister Macierewicz odpowiedział: "Ja takiego konfliktu nie dostrzegam".

"Bywają różnice zdań i to są różnice zdań, które - mam nadzieję - będą różnicami twórczymi: pozwolą wypracować rozwiązania najlepsze dla kraju" - dodał szef MON.

We wtorek (5 września) rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński - pytany o doniesienia medialne, według których Andrzej Duda miał zażądać od premier Beaty Szydło dymisji szefa MON - stwierdził: "Jeśli prezydent miałby oczekiwania, co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi Kaczyńskiemu".

Pod koniec sierpnia premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie będzie teraz zmian kadrowych w rządzie. Oceniła, że Antoni Macierewicz jest skutecznym ministrem, który dba o rozwój armii i o jej reformowanie. Zaznaczyła, że Macierewicz "swoimi działaniami naraził się wielu wpływowym grupom interesów, więc ma wrogów".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA