REKLAMA

Antoni Macierewicz: Nie przesądzamy, czy wszystkie samoloty dla VIP będą nowe

  • Autor: PAP/JS
  • 10 marca 2017 15:15
Antoni Macierewicz: Nie przesądzamy, czy wszystkie samoloty dla VIP będą nowe Antoni Macierewicz (fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Nie przesądzam, czy wszystkie średnie samoloty do przewozu najważniejszych osób w państwie będą nowe, nie zwiększa się kwota na ten cel - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

W piątek (10 marca) MON uruchomiło nowe postępowanie na dostawę samolotów średniej wielkości do przewozu VIP-ów. Jak podało ministerstwo, zamówienie będzie udzielone z wolnej ręki, do negocjacji zaproszona zostanie firma Boeing. Poprzednie postępowanie na samoloty zostało zakończone w tym tygodniu, bo złożone oferty były za drogie i zawierały błędy formalno-prawne.

"Jest już nowe postępowanie ze zmienionymi warunkami, które po wstępnych analizach i rozeznaniu sytuacji pozwoli zakupić średnie samoloty" - powiedział Macierewicz. "Nie przesądzam, czy wszystkie z nich będą nowe" - powiedział dopytywany o szczegóły.

Natomiast na pytanie, czy w nowym postępowaniu zmienią się wymagania, czy też zostanie zwiększona kwota przeznaczona zakup samolotów, minister odpowiedział, że kwota na średnie samoloty dla VIP-ów się nie zwiększa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA