REKLAMA

Antoni Macierewicz: O dymisji dowiedziałem się w Pałacu

  • Autor: PAP/JS
  • 17 stycznia 2018 20:09
Antoni Macierewicz: O dymisji dowiedziałem się w Pałacu Minister Antoni Macierewicz pytany w TVP Info, czy odwołanie było dla niego zaskoczeniem, odpowiedział "i tak, i nie" (fot. MON/twitter)

Były minister obrony Antoni Macierewicz powiedział, że jadąc do Pałacu Prezydenckiego nie wiedział o dymisji, dowiedział się od niej od prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego.

Pytany w TVP Info, czy odwołanie było dla niego zaskoczeniem, odpowiedział "i tak, i nie". "Jeżeli chodzi o bieżące wydarzenia - tak, było zaskoczeniem; jeżeli chodzi o pewną ocenę generalną, długofalową, polityczną, nie było zaskoczenia" - dodał.

"Pismo, które otrzymałem, nie stanowiło, że to jest dymisja, dowiedziałem się od pana ministra Szczerskiego, gdy przyjechałem do Pałacu" - powiedział. "Ja nie uważałem, że powinienem zostać odwołany, w tym sensie, że nie składałem dymisji, ale też - żeby było jasne - w żaden sposób nie mam zamiaru tego kontestować, taką podjęto decyzję polityczną i ja się jej podporządkowuję" - zapewnił.

W ubiegły wtorek Macierewicza na stanowisku ministra obrony zastąpił dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA