REKLAMA

Antoni Macierewicz objął resort obrony

  • Autor: PAP
  • 16 listopada 2015 18:11
Antoni Macierewicz objął resort obrony Szef MON Antoni Macierewicz (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)


Antoni Macierewicz przejął w poniedziałek od swojego poprzednika Tomasza Siemoniaka stanowisko ministra obrony narodowej. Nowego szefa MON powitała przed gmachem resortu kompania reprezentacyjna, która odegrała hymn państwowy.

Macierewicz i Siemoniak złożyli następnie wieniec przed tablicą upamiętniającą związane z wojskiem ofiary katastrofy smoleńskiej z 2010 r.

Wcześniej w poniedziałek Macierewicz złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, znajdującym się obok Centrum Weterana. Jak mówił, żołnierze ci są "wzorem poświęcenia swojego życia w walce o niepodległość". "Wzorem, który z pewnością polska młodzież będzie naśladowała: w odwadze, w determinacji, miejmy nadzieję, że nie przelewając krwi" - dodał.

Macierewicz nawiązał też do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który mówił w poniedziałek o potrzebie odbudowy polskiej armii i wzmocnienia bezpieczeństwa, a także o konieczności współdziałania z sojusznikami z NATO i UE. "Wiemy, z wydarzeń, z którymi mamy dzisiaj do czynienia, że to jest jedno z najważniejszych zadań państwa: zapewnić Polakom i zapewnić państwu pełne bezpieczeństwo" - podkreślił Macierewicz.

Nowemu ministrowi towarzyszyli poseł PiS Bartosz Kownacki oraz Tomasz Szatkowski, którzy według medialnych doniesień mają zostać wiceszefami MON

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • terroryści w rządzie 2015-11-16 21:41:42
    Antoni z Jarosławem nie wsiadajcie razem do samolotu, ogon może nie odleci, lecz psychiatra Wam leczenie zaleci! Prawdę Smoleńską znamy,niech Kaczyński wyjdzie raz jeszcze na ulice z głupimi Warszawkami. Rydzykowi prorokowi kopertę raz jeszcze zanieście, pokiwacie się wspólnie z głupoty w klepce.
  • cykor 2015-11-16 18:43:51
    Jako rezerwista pewnie wkrótce dostanę powołanie, aby walczyć za Antka i zimnego Lecha. Już mam cykora, bo kiepsko celowałem .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA