REKLAMA

Antoni Macierewicz: Polska gotowa do organizacji szczytu NATO

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 marca 2016 20:17
Antoni Macierewicz: Polska gotowa do organizacji szczytu NATO Szczyt NATO odbędzie się w lipcu na PGE Narodowym (fot. ppor. Robert Suchy/CO MON)

• Na stadionie PGE Narodowy miało miejsce spotkanie z mediami poświęcone przygotowaniom do szczytu w Warszawie.
• Szczyt odbędzie się w lipcu na PGE Narodowym.
• Jak podkreślił szef MON, Polska jest jako państwo gospodarz oraz współorganizator dobrze przygotowana do realizacji tego przedsięwzięcia.

– Zaledwie 107 dni dzieli nas od szczytu NATO. Tutaj na tym stadionie spotkają się wszyscy najważniejsi przywódcy świata zachodniego, spotkają się przywódcy Paktu Północnoatlantyckiego, by podjąć decyzje dotyczące naszego wspólnego bezpieczeństwa – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania z mediami.

– Polska nie przypadkiem została wybrana do roli gospodarza i współorganizatora tego najważniejszego wydarzenia świata w tym roku. Została wybrana do tej roli dlatego, że jest być może dzisiaj najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa głowom państw i samym obradom, że jest w tym niespokojnym świecie, w którym żyjemy, krajem bezpiecznym i gwarantującym innym bezpieczeństwo - dodał minister.

Czytaj też: Antoni Macierewicz: Jesteśmy wstrząśnięci, ale nie przerażeni

Odwołał się także do wtorkowych (22 marca) wydarzeń w Brukseli.

– Wszyscy mamy w pamięci wydarzenia ostatnich dni i mamy w pamięci  to, że ciosy terroryzmu spadają na różne kraje. Dlatego podjęliśmy nadzwyczajne wysiłki i decyzje gwarantujące bezpieczeństwo naszemu narodowi, naszemu państwu, ale także wszystkim którzy będą na tym stadionie obradowali – powiedział Antoni Macierewicz.

Szczyt NATO odbędzie się 8-9  w dniach lipca w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2016-03-24 07:27:46
    Anarchie PiS wprowadziło w Polsce podważając trójpodział władzy Trybunał Konstytucyjny, Komisję Wenecka łamiąc przepisy traktatu UE pod czym się podpisaliśmy. Szczyt NATO powinien być przeniesiony do stabilnego Państwa prawa demokratycznego, celem dobra porządku prawnego jak i publicznego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA