REKLAMA

Antoni Macierewicz: Siła tego narodu jest niepokonana

  • Autor: PAP/JS
  • 20 marca 2017 16:15
Antoni Macierewicz: Siła tego narodu jest niepokonana Minister Macierewicz w Lesie Lućmierskim k. Zgierza uczestniczył w głównej część dwudniowych obchodów upamiętniających 75. rocznicę Zbrodni Zgierskiej. (fot. MON/twitter)

Szef MON Antoni Macierewicz wziął udział w Lesie Lućmierskim (woj. łódzkie) w obchodach upamiętniających 75. rocznicę Zbrodni Zgierskiej.

Minister Macierewicz w Lesie Lućmierskim k. Zgierza uczestniczył w głównej część dwudniowych obchodów upamiętniających 75. rocznicę Zbrodni Zgierskiej - największej egzekucji publicznej ludności polskiej na terenach wcielonych do Rzeszy. 20 marca 1942 r. niemieckie władze okupacyjne w odwecie za śmierć dwóch gestapowców rozstrzelały w Zgierzu stu Polaków.

"Ten las to kolejny las ludobójstwa na narodzie polskim - świadczący o polskim dramacie, ale przede wszystkim świadczący o polskiej sile przetrwania. Sile walki o własną niepodległość. Sile walki o dążeniu do obudowy państwa polskiego, samodzielność, godność i wielkość narodu polskiego" - powiedział szef MON.

Zaznaczył, że zamordowani na tych ziemiach byli przedstawicielami polskiej elity, bez względu na to, jaką pełnili wówczas rolę.

"Byli członkami polskiej elity, która została skazana przez okupantów niemieckich na likwidację. Tak, jak naród polski został skazany na likwidację przez dwóch sojuszników, którzy zawarli pakt Ribbentrop-Mołotow. Ale siła tego narodu jest niepokonana. Dążenie tego narodu do samodzielnego bytu i wielkości jest niepokonane" - podkreślił minister Macierewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA