REKLAMA

Antoni Macierewicz straci stanowisko? Dziś głosowanie

  • Autor: MIW
  • 24 maja 2017 08:07
Antoni Macierewicz straci stanowisko? Dziś głosowanie Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej. (fot. twitter.com / MON)

Dziś (24.05) Sejm rozpatrzy wniosek o odwołanie Antoniego Macierewicza, Ministra Obrony Narodowej. Wniosek złożyli posłowie Platformy Obywatelskiej.

Wniosek został złożony 21 kwietnia i nie był to pierwszy taki wniosek ze strony posłów PO. Podobny został złożony w lipcu ubiegłego roku.

- Ile rzeczy się wydarzyło od tego czasu, o ile Polska byłaby lepsza, a bezpieczeństwo Polaków większe, gdyby Macierewicz został wtedy odwołany – mówił dla TVN Tomasz Siemoniak, były szef MON w rządzie PO. Jak wyliczał konto szefa MON obciąża konflikt z powstańcami warszawskimi o apel smoleński, sprawa Bartłomieja Misiewicza, czy odejście z armii znacznej części najważniejszych dowódców.

Aby odwołać Antoniego Macierewicza potrzeba by 231 głosów. PO ma 138 posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Roman Kafel 2017-05-24 15:34:53
    Panowie z PO nie wiedza o co prosza! Rozwalic najlepszy w Europie Zbrojny Kabaret usuwajac glowny Filar Instytucji..latwo. Uwazajcie bo zyczenia sie spelniaja..zeby smiech nie zamienil sie w placz...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA