REKLAMA

Antoni Macierewicz w Brukseli rozmawiał o Paryżu. To on pierwszy dowiedział się o przełomowej prośbie Francji

  • Autor: GP
  • 17 listopada 2015 12:23
Antoni Macierewicz w Brukseli rozmawiał o Paryżu. To on pierwszy dowiedział się o przełomowej prośbie Francji Antoni Macierewicz, jako pierwszy minister nowego rządu reprezentował Polskę na spotkaniu UE (fot.flickr.com)

Nowy minister obrony Rzeczpospolitej Polskie Antoni Macierewicz jest w Brukseli. Uczestniczył w spotkaniu, na poziomie ministrów. Głównym tematem rozmów były ataki w Paryżu.

Spotkanie robocze zaczęło się przedpołudniem, 17 listopada. Było przełomowe, ze względu na wystosowaną przez Hervéa Moriniego, ministra obrony Republiki Francuskiej prośbę.

W czasie jego trwania, Francja poprosiła oficjalnie kraje Wspólnoty o pomoc w związku z trudną sytuacją służb i stanem wyjątkowym wprowadzonym w tym kraju. Jest to pierwsza sytuacja, gdy kraj członkowski powołał się na artykuł 42.7 traktatu o UE, który dopuszcza taką formę pomocy.

Macierewicz o terrorze

- Wyraziłem naszą gotowość do rozmów na temat pomocy dla Francji. (…) Podkreśliłem także, że terror, który zaatakował Francję, wielokrotnie także doświadczył Polskę – mówił dziennikarzom po spotkaniu Macierewicz.

Minister obrony rządu Beaty Szydło, w czasie swojego debiutu w roli reprezentanta Polski zwracał uwagę na konieczność zwalczania źródeł terroryzmu. Podkreślał także, że używanie przez ISIS nazwy „Państwo Islamskie” jest przypisywaniem sobie, przez tę organizację statusu, którego ono nie ma, statusu państwa.

- To pozór bytu, równego innym państwom. Przypisywanie sobie politycznej perspektywy, której ISIS nie ma – mówił Macierewicz. – Wszyscy traktujemy ich jako przestępczą, zbrodniczą, terrorystyczną grupę i zrobimy wszystko, by ją zniszczyć.

Antoni Macierewicz, był pierwszym polskim politykiem, nowego rządu, który odwiedził Brukselę i brał udział w polityce Wspólnoty jako reprezentant Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA