REKLAMA

Antoni Macierewicz w Chorwacji: Jest inicjatywa głębszej współpracy

  • Autor: PAP/JS
  • 01 października 2017 20:05
Antoni Macierewicz w Chorwacji: Jest inicjatywa głębszej współpracy (fot. MON/twitter)

Polska i Chorwacja zamierzają pogłębić współpracę wojskową, może to być powołanie wspólnego oddziału – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który przybył w niedzielę (1 października) do Chorwacji, rozpoczynając wizytę na Bałkanach.

"Już podczas naszych pierwszych rozmów narodziła się inicjatywa - którą będziemy uszczegóławiali - podjęcia dalej idącej współpracy, być może wspólnego oddziału, być może innego sposobu umocnienia i pogłębienia naszej współpracy ściśle wojskowej" - powiedział Macierewicz, który spotkał się z wicepremierem, ministrem obrony Chorwacji Damirem Krsticzeviciem.

Krsticzević poinformował, że zapowiadany chorwacki pododdział, który wejdzie w skład natowskiej batalionowej grupy bojowej, zostanie rozmieszczony w Polsce w ciągu 15 dni i będzie liczył 80 żołnierzy.

W poniedziałek w programie wizyty są rozmowy w ministerstwie obrony; z Chorwacji szef MON uda się do Czarnogóry, a stamtąd do Albanii.

Po przylocie do Chorwacji Macierewicz odwiedził sanktuarium maryjne Marija Bistrica, miejsca 25. jubileuszowej pielgrzymki wojska i innych służb mundurowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA