REKLAMA

Antoni Macierewicz: Wałęsa to jeden z najgroźniejszych agentów bezpieki

 • Autor: PAP/JS
 • 11 lipca 2017 22:01
Antoni Macierewicz: Wałęsa to jeden z najgroźniejszych agentów bezpieki Antoni Macierewicz (fot.mon.gov.pl)

Lech Wałęsa to "jeden z najgroźniejszych i najbardziej szkodliwych agentów bezpieki"; skandowanie tego nazwiska na kontrmanifestacji wobec miesięcznicy smoleńskiej jest charakterystyczne. To nazwisko jest symbolem zdrady - podkreślił szef MON Antoni Macierewicz.

W poniedziałek (10 lipca) w Warszawie odbyły się obchody 87. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Wieczorem uczestnicy przeszli w Marszu Pamięci z warszawskiej archikatedry św. Jana, przez Plac Zamkowy, przed Pałac Prezydencki, gdzie przemówienie wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W tym samym czasie odbyła się kontrmanifestacja zorganizowana przez ruch Obywateli RP. Uczestnicy zgromadzili się wokół Kolumny Zygmunta na pl. Zamkowym. Obok, wygrodzona barierkami, przebiegała trasa comiesięcznego marszu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Organizatorzy kontrmanifestacji zarządzili, by tuż przed rozpoczęciem Marszu Pamięci, zgromadzeni opuścili Plac Zamkowy. Przenieśli się wtedy na Pl. Piłsudskiego, gdzie złożyli białe róże przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Czytaj też: Władysław Frasyniuk: Apeluję, by jednoczyły nas wartości; jesteśmy gotowi do debaty jaka ma być Polska

Macierewicz, pytany we wtorek w TVP Info o te wydarzenia, zwrócił uwagę, że uczestnicy kontrmanifestacji skandowali nazwisko byłego prezydenta Lecha Wałęsy. W jego ocenie jest to "charakterystyczne zjawisko". Według szefa MON Wałęsa to "jeden z najgroźniejszych i najbardziej szkodliwych agentów bezpieki". Jego zdaniem, kontrmanifestanci, przyjmując go za swój symbol, sami się "najlepiej zdefiniowali". "Zdrada jest ich imieniem" - podkreślił.

Jak mówił szef MON, "przyjęcie imienia Wałęsy, jednego z najszkodliwszych i najpodlejszych zdrajców w ostatnich dziesięcioleciach wielkiego ruchu wyzwoleńczo-pracowniczego Solidarność, jako swój symbol, jest samookreśleniem najlepiej charakteryzującym tych ludzi (kontrmanifestantów -PAP)". "To nazwisko jest symbolem zdrady" - powiedział Macierewicz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Ruski Agent 2017-07-31 08:42:48
  Do Waldek: Na Wałęsę jest kilka sfabrykowanych fotokopii, na Maciarewicza cała długa lista kontaktów opisana w książce. Sprawa jasna!
 • Waldek 2017-07-30 21:26:54
  Do GRU w natarciu.: Pisząc o "Oczernianiu Prawdziwych Patriotów" masz na Myśli Kapusia "TW.BOLKA" który właśnie donosił na Polaków Patriotów !!!. Jak można być tak tępym zaKODziałem łbem i pisać takie BZDURY !!! Wy nawet swojego Moskiewskiego Generała Jaruzelskiego pochowaliście z Honorami Narodowymi,jak Bohatera nie KATA Polski i Polaków!!!. Leczyć się pomiocie UB-ecki ,a nie wypisywać Bzdury!!!!!!
 • GRU w natarciu. 2017-07-12 11:52:38
  A o kim to ostatnio napisano książkę i udowodniono że jest agentem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU? Podpowiadam - NIE O WAŁĘSIE!!! Logicznym by było żeby taki agent oczerniał prawdziwych patriotów.
 • max,.m 2017-07-12 11:45:13
  prawda to najgorszy smiec udawl ze jest Polakiem....
 • ewa15713 2017-07-12 11:34:46
  Zawiść ludzka nie zna granic a Pan co sobą reprezentuje?????????? tchórzostwo, fałsz i dominującą nicość. Brodzenie w błocie Smoleńskim i narażanie kraju na zbędne wydatki, szpieg moskiewski i wiele innych świństw to Pana charakterystyka. Wałęsa nie jest moim idolem ale w porównaniu z Pana czarną osobowością to nieskazitelna biel i takich właśnie ludzi potrzeba Polsce. Jak Pan śmie mówić takie rzeczy to Pan jest "jednym z najgroźniejszych i najbardziej szkodliwych agentów "To Pańskie nazwisko jest symbolem zdrady i niekompetencji która niszczy naszą armię i kraj- i moi rodacy o tym wiedzą i mam nadzięję , że odpowiednio Panu podziękujemy.
 • szoł 2017-07-12 09:35:17
  Maciarewicz podobno to agent sowiecki i jego działania to potwierdzają bo niszczy polską armię, rozbrajając ją.
 • PiS Hańba Wstyd! 2017-07-12 07:33:58
  Tylko dlaczego Jarosław Kaczyński z obawy na obecność Lecha Walasy na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej odgradzał się metalowymi barykadami wokół których ciasno ustawiono tysiące umundurowanych funkcjonariuszy Policji o tajniakach czy ABW nie wspominę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA