REKLAMA

Antoni Macierewicz zaprzecza doniesieniom o niepublikowaniu raportu podkomisji smoleńskiej

 • Autor: PAP/JS
 • 08 marca 2018 23:23
Antoni Macierewicz zaprzecza doniesieniom o niepublikowaniu raportu podkomisji smoleńskiej Powołana w lutym 2016 r. przez ówczesnego ministra obrony Antoniego Macierewicza podkomisja do ponownego zbadania katastrofy przedstawiła swoje wnioski 10 kwietnia ub.r. (fot. mon.gov.pl)

Informacja, że podkomisja badająca katastrofę smoleńską nie opublikuje raportu w ósmą rocznicę katastrofy, nie ma nic wspólnego z prawdą - powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej, b. szef MON Antoni Macierewicz, odnosząc się do artykułu portalu wPolityce.pl.

"Zapadła decyzja o zaniechaniu publikacji jakiegokolwiek raportu. Zamiast tego w czasie konferencji planowanej na 10 kwietnia ma być wyświetlona prezentacja multimedialna podsumowująca dotychczasowe badania i wnioski z nich wypływające" - zapowiadał portal.

"Są to twierdzenia niemające nic wspólnego z prawdą. Wygląda to jak promowanie narracji Macieja Laska (byłego członka państwowej komisji, która w latach 2010-11 badała katastrofę smoleńską) na temat prac podkomisji" - skomentował to w rozmowie z niezależna.pl. Macierewicz. "Portal, który w taki sposób przedstawia działania i plany podkomisji smoleńskiej, powinien nazywać się Onet.pl" - dodał.

W lutym szef podkomisji zapowiadał, że raport, którego publikacja ma nastąpić w ok. 10 kwietnia będzie zawierał pierwsze wyniki badań amerykańskiego zespołu pracującego w Mińsku Mazowieckim. Macierewicz podkreślił wówczas, że planowana publikacja nt. katastrofy smoleńskiej nie jest to "raport w rytmie obchodów czy rocznic - to jest raport, który będzie sprawozdawał ówczesny stan rzeczy". "Nie mówię, że to będzie raport końcowy i ostateczny" - zaznaczył.

Powołana w lutym 2016 r. przez ówczesnego ministra obrony Antoniego Macierewicza podkomisja do ponownego zbadania katastrofy przedstawiła swoje wnioski 10 kwietnia ub.r. Według podkomisji samolot został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą. Zdaniem Macierewicza instytucje państwowe, które wcześniej badały katastrofę smoleńską, nie dopełniły podstawowych obowiązków, a decyzje w tej sprawie miały charakter polityczny.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na obchody katyńskie zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i najwyżsi dowódcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Nie wprowadzono podpisu 2018-03-09 15:15:55
  Do :-): Ok - może bardziej jaśniej i wprost z mojej strony: JESTEŚ PO PROSTU ODWRÓCONA(głupio i pseudo "zbuntowana" wyłącznie dla samego buntu(co jest czymś skądinnąd dobrym - inaczej mówiąc "ciemna i głupia" czy delikatniej zupełnie niczego nieświadoma) - ZŁO TO OBCE POTWORY(istoty pozaziemskie choć mieszkają tu od milionów lat) KTÓRE RZADZĄ ZIEMIĄ - obce istoty manipulują społeczeństwami poprzez media i swoich zarządców(tu żydów i ich głównie czerwonych "dzieci" - rządza inżynierią społeczną poprzez tzw. egregory(twory implementowanej zbiorowej świadomości m.in ideologie,fałszywe przeciwne człowiekoi idee czyli ogólnie implanty umysłowe np.ostatnio gender dawniej komunizm,faszyzm itd.) - działają pod wiarygodną(jak dla kogo) "przykrywką" i odwracają górę z dołem,czarne z białym,dobro ze złem - więc twoja odwrócona optyka nie jest dla mnie niedorzeczna bo jesteś tego ofiarą - i po prostu tak jest - nie stać cię na obudzenie bo jesteś przenicowana tym "złem"(wszystko jest oczywiście umowne) że bierzesz je za dobro - NIC BARDZIEJ BŁĘDNEGO - PRAWDA ISTNIEJE ps. - pis,polska,polacy,część ruskich i innych to ludzie a więc "dobro"(a raczej ludzka część ego bo kaczor to np.żydofil więc też jest nieświadomy i kieruje sie niskim ego,ambicjami itp.) - obcy,czerwoni,żydzi,masoni ,tveny,cnneny(fox też-pseudo "prawi" też) lewusy czyli ty to "zło" TERAZ (CHYBA) JASNE ad.no i oczywistością jest że nie dogadamy się - mądry z głupim nie ma o czym rozmawiać ponieważ nie mają NIC wspólnego
 • :-) 2018-03-09 13:42:03
  Do Nie wprowadzono podpisu: Dla mnie czarne zło to pisuar a obce media są jedynymi które nie boja się jeszcze pisać prawdy. Dobrze że są bo inaczej twoi idole przy twojej pomocy już by wysyłali rodaków na Syberię, jak dawniej ci których teraz naśladują.
 • Nie wprowadzono podpisu 2018-03-09 13:07:38
  Bardzo dziękuję Modowi za umożliwienie przedstawienia antyłżarsiej narracji - (po tylu latach nie mającej szans przebicia się takowej i to gdziekolwiek) - czyli NARRACJI PRAWDY - nie mającej oczywiście nic wspólnego z jakąkolwiek "opcją" polityczną(już wyżej/niżej pisałem kto tak "myśli" i także niestety "popełnia")
 • Nie wprowadzono podpisu 2018-03-09 12:44:24
  Do :-): PO PROSTU WŁAŚCIWSZE MIEJSCE MONGOŁÓW JEST NA SYBERII (lub w mongolii ;) A NIE W POLSCE i tyle - W POLSCE JEST WŁAŚCIWE MIESJCE DLA POLAKÓW - POLAKÓW KTÓRYM ZALEŻY NA POLSCE A NIE NA SWOICH KRETYNIZMACH WYSSANYCH BEZWIEDNIE I BEZREFLEKSYJNIE(nie stać po prostu ptasich możdżków na własne indywidualne wnioski) Z CZARNYM JADEM GADZINOWSKICH OBCYCH ŁŻARSKICH MEDIÓW ps.ty niewolniku(co) nawet nie wiesz komu służysz poprzez swoje zidiocenie - WPROST CZARNEMU ZŁU(które ma swoją fizyczna reprezentację a także emanację poprzez czarny wpływ gadzich łże mediów)
 • Nie wprowadzono podpisu 2018-03-09 12:28:33
  PRZEZ WIELE LAT TAK WŁAŚNIE(celowo właśnie w ten a nie inny sposób) OBRABIANO W ŁŻE MIEDIACH JUŻ I TAK PTASIE MÓŻDŻKI TAKICH KRETYNEK JAK MEGAN(więc nawet można powiedzieć że to nie jej wina - jednak niestety "reprezentuje" taka stan świadomości bardzo dużej grupy ogłupionych zidioconych ludzi) - ŻE PRAWDA WRĘCZ NIE MOŻE JUŻ SIĘ PRZEBIĆ PRZEZ ZAINSTALOWANĄ JAKBY "NA STAŁE" CZARNĄ MAŹ ŁŻARTEGO KŁAMSTWA
 • :-) 2018-03-09 12:19:28
  Do Nie wprowadzono podpisu: Wiem że zwolennicy Antka wysyłaliby z chęcią rodaków na Syberię. I pewnie mogą bo Antek ma tam znajomości. Jaka władza, takie zwyczaje wśród jej służalców.
 • Nie wprowadzono podpisu 2018-03-09 12:11:01
  Do megan: Ciemniacka mongolska (...) (...) NA SYBERIĘ !
 • megan 2018-03-09 10:38:19
  Oj Antek, w twoje teorie to już nawet nie wierzy najciemniejszy lud smoleński, daj spokój!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA