REKLAMA

Antoni Macierewicz: Zarzuty opozycji to bezczelność i hucpa

  • Autor: PAP/AT
  • 19 września 2017 07:19
Antoni Macierewicz: Zarzuty opozycji to bezczelność i hucpa Rozsypuje się opozycyjny plan uzależnienia Polski od wielkich mocarstw - powiedział szef MON (Antoni Macierewicz ,fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy/CO MON)

To nieprawdopodobna bezczelność i hucpa - powiedział minister obrony Antoni Macierewicz Macierewicz o zarzutach opozycji wobec niego i wniosku o zwołanie przez prezydenta Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

• Minister obrony Antoni Macierewicz ocenił, że zarzuty opozycji wobec niego to hucpa.

• Rozsypuje się ich wielki plan podporządkowania, uzależnienia Polski od wielkich mocarstw - powiedział.

• Ten plan rozpada się w proch i pył, więc wymyślają dowolne argumenty - podkreślił szef MON.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że poprosił prezydenta Andrzeja Dudę podczas spotkania dot. projektów ustaw o SN i KRS, by zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. działalności i powiązań szefa MON Antoniego Macierewicza. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że RBN w tej sprawie "nie jest przewidywana w najbliższym czasie".

W TV Republika minister Macierewicz nazwał "nieprawdopodobną bezczelnością i hucpą" zarzuty opozycji wobec niego i wniosek o zwołanie przez prezydenta Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Proszony, aby odniósł się do argumentów opozycji za zawołaniem RBN, że stan armii, dowodzenia i sposób kierowania armią jest straszny, że RBN jest konieczna Macierewicz przypomniał, co zrobiono w ostatnich dwu latach.

"Ja to rozumiem, bo przecież przez 70 lat marzyliśmy, żeby w Polsce były wojska amerykańskie i to zostało zrealizowane. Marzyliśmy, żeby zwiększyć polską armię i to jest realizowane. Marzyliśmy, żeby wydawać na tę armię, co najmniej tyle ile zostało przyjęte na szczycie NATO - co najmniej 2 proc. PKB" - podkreślił minister. "Tylko 5 państw NATO to robi" - zauważył.

Jak dodał, jest też "drugi współczynnik, o którym się mało wspomina". "20 proc. z tych 2 proc. jest przeznaczane na modernizację armii, na najnowocześniejszy sprzęt" - zauważył.

"Żadne inne państwo takiego współczynnika nie ma jak my. Od dwóch lat realizujemy i tylko nam udało się wydać pieniądze na zaprogramowany wcześniej rodzaj sprzętu. Tylko my i dopiero my uruchomiliśmy obronę terytorialną" - oświadczył szef MON. "Czyli poruszyliśmy ten wielki potencjał narodowy" - dodał minister.

"Więc ja się nie dziwię ludziom, którzy współpracowali z (prezydentem Rosji Władimirem) Putinem, którzy wysyłali polską Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, żeby pracowała dla służb rosyjskich" - podkreślił Macierewicz.

"Nie dziwię się, że rozsypuje się ich wielki plan podporządkowania, uzależnienia Polski od wielkich mocarstw" - dodał. "Ten plan na naszych oczach po prostu rozpada się w proch i pył, więc wymyślają dowolne argumenty", które będą jeszcze brutalniejsze - ocenił Macierewicz

"Ludzie, którzy nigdy nie potrafili osiągnąć wielkości 100 tys. armii śmią publicznie powiedzieć, że my zmniejszamy polską armię. To jest bezczelność nieprawdopodobna" - ocenił.

"Ten typ bezczelności, wcześniej nazywany hucpą, jest powszechnie obecny w życiu publicznym i będzie wzmacniany, tak, jak i wzmacniana jest walka informacyjna ze strony rosyjskiej. Bo to jest pochodna, tego, co Putin stworzył - on stworzył pół roku temu specjalny rodzaj wojsk - wojska dezinformacyjne - choć nazywa je wojskami informacyjnymi" - przekonywał Macierewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA