REKLAMA

Antoni Macierewicz zmienił dowództwo sił zbrojnych. "Armia na Was liczy, Polska na Was liczy"

 • Autor: rik
 • 05 marca 2016 10:15
Antoni Macierewicz zmienił dowództwo sił zbrojnych. "Armia na Was liczy, Polska na Was liczy" - Armia polska stoi przed wielkimi wyzwaniami. Mam nadzieję, że nie przed zagrożeniami - powiedział szef MON, wręczając nominacje (fot.sejm.gov.pl)

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podjął decyzję o zmianach kadrowych na stanowiskach: w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, w Dowództwie Garnizonu Warszawa oraz Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych.

Zgodnie z decyzjami ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, na nowe stanowiska służbowe wyznaczeni zostali:

- generał dywizji Michał Sikora - szef Sztabu - Sztab Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych;

- generał dywizji Leszek Surawski - Inspektor Wojsk Lądowych -Inspektorat Wojsk Lądowych - Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych;

- generał brygady Dariusz Antoni Łukowski - szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych;

- kontradmirał Mirosław Mordel - Inspektor Marynarki Wojennej; Inspektorat Marynarki Wojennej - Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych;

- pułkownik Robert Głąb - dowódca Garnizonu Warszawa;

- pułkownik Wojciech Marchwica - szef zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmechanizowanych; Inspektorat Wojsk Lądowych - Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Gratulując nominacji, minister Antoni Macierewicz podkreślił, że ma nadzieję, iż nowe zadania, jakie stoją przed oficerami, będą realizowane w sposób profesjonalny. - Wszystkim gratuluję objęcia nowych stanowisk. Jestem przekonany, że będziecie wypełniać swoje zadania znakomicie. Zmiany w Wojsku Polskim są konieczne i będą postępowały systematycznie. Armia polska stoi przed wielkimi wyzwaniami. Mam nadzieję, że nie przed zagrożeniami. Ale wiecie lepiej niż ktokolwiek inny, że tylko ten jest bezpieczny, kto przygotowuje się do zagrożeń.  Armia na Was liczy, Polska na Was liczy - powiedział podczas spotkania szef MON.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • AndrzejZielinski 2016-03-07 02:11:06
  Do Sun Tzu broni Macierewicza: B. precyzyjna, cenna teza odnosnie roli gen.Kiszczaka. Nigdy takiej tezy nie postawiono w milionach wypowiedzi w III RP. Od 6 II 89 zapanowało niebywałe kłamstwo zwane III RP = Wałesy = Kiszczaka = UD = UW= AW$LD = Kwacha = skoku przez płot etc.
 • poparcieWdowodachKiszczak 2016-03-07 01:20:26
  Na anomalność III RP właściwie wskazywał zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza. Tylko w warunkach totalnego kłamstwa – oszustwa wprowadzonego przez gen. Kiszczaka i zespół Wałęsy okrągłego stołu – mogło dojść do wprowadzania w błąd całej opinii światowej odnośnie do Obiektu Zjawiskowego Zamachu 10.04.2010. Ponieważ z punktu widzenia informacyjnego, kluczem w porozumieniu jest metafizyka szczegółowa, jako wiedza ukryta i nieprecyzyjny jest zakres słów, terminów, a złożenie zdań zwykle rozumie się jednoznacznie dopiero po powstaniu i uświadomieniu sobie całej metafizyki szczegółowej, wobec tego media powtarzają tę samą narracją z różnych punktów widzenia. Na przykład, powtarzały pewne zdania tak (w latach, przykładowo, w wybranym okresie, 1990-1995, albo 1997-2002, etc.), jakby w Polsce rozwijało się rolnictwo, przemysł i w ogóle moce produkcyjne, które utrzymują infrastrukturę usług, podczas gdy następowało malenie mocy produkcyjnych. Tylko jeden raz gen. Kiszczak ujawnił tę prawdę, w TV, około r. 2000, mówiąc, że Polacy chcieli zachować zdobycze do r. 1989 i je wzmóc, a nie zredukować. Miarą rozwoju ekonomicznego jest liczność rodzin Polaków, która w 1945/46 wynosiła ok. 20.5 mln, a po 44 latach prawie się podwoiła.
 • prawda wypłynęła 2016-03-05 20:53:53
  Do Sun Tzu broni Macierewicz: Faktycznie Rząd poprzedni PO-PSL wyłożył się na największej w historii prowojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na"B"budowlane gdzie, właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowania, Zostało zatajone iż ,to PiS zaaplikowało tą bombę ,przekręty na gruntach jak w Podlasiu są ich aktorstwem.
 • Sun Tzu broni Macierewicz 2016-03-05 20:39:37
  Nominat GRU, gen. Kiszczak, wymyślił, że od r. 1989 zadekretuje wprowadzenie do Polski systemu, który cofnął moce produkcyjne Polski do lat 50., a w niektórych asortymentach, do lat 40. Narzędziem stał się Wałęsa i grupa Wałęsy, czyli osób przygotowanych najprzód przez gen. Kiszczaka, a potem T. W. Wolskiego, czyli gen. Jaruzelskiego. W III RP kapitał wymyślił sobie pewną narrację historyczną, która trwała od okrągłego stołu 6 II 1989 do 16 XI 2015 i została przerwana od 16 XI 2015, a wcześniej na jej anomalność właściwie wskazywał zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza.
 • adsenior 2016-03-05 18:11:00
  Brawo panie Maciarewicz, teraz czekam, że pan Zibro podobnie zadziała z prokuratorami!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA