REKLAMA

Antoni Macierewicz zostanie ministrem obrony narodowej

  • Autor: AT
  • 01 listopada 2015 10:58
Antoni Macierewicz zostanie ministrem obrony narodowej Antoni Macierewicz obejmie tekę MON (Ministerstwo Obrony Narodowej, fot.wikipedia.org/Gnesener1900)

Antoni Macierewicz ma kierować wojskiem w nowym rządzie. Jarosław Gowin był tylko przykrywką by zdobyć większość w sejmie.

Już miesiąc przed wyborami pojawiły się spekulacje, że to właśnie on ma być kandydatem PiS na ministra obrony. Ale - jak twierdzi Super Express - Beata Szydło pod wpływem medialnej krytyki ogłosiła, że. tekę w MON obejmie Jarosław Gowin, lider Polski Razem.

- Chodziło o to, aby tuż przed wyborami przykryć "złego Macierewicza", bo przez niego dziś nie mielibyśmy większości w Sejmie. Stąd pomysł z Gowinem, który od tamtego momentu poczuł się bardzo pewny siebie - opowiada w "Super Expressie" polityk PiS.

MON z Gowinem nie spodobał się także starej gwardii PiS, czyli najbardziej zaufanym ludziom Jarosława Kaczyńskiego. Są wśród nich m.in. Adam Lipiński, Marek Suski i Joachim Brudziński - pisze Super Express..

Według nieoficjalnych informacji Jarosław Gowin obejmie ministerstwo edukacji, albo nauki i szkolnictwa wyższego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jajo 2015-11-09 19:41:19
    Macierewicz ministrem obrony ,ludzie strach spacREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA