REKLAMA

Apel do prezydenta po ułaskawieniu Kamińskiego: Nie godzimy się na psucie państwa

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 listopada 2015 11:45
Apel do prezydenta po ułaskawieniu Kamińskiego: Nie godzimy się na psucie państwa Apel ruchu podpisało już ponad 10 tys. osób. Tylko w ciągu ostatnich dwóch godzin przybyło ponad 2 tys. podpisów (fot. facebook)

Akcja Demokracja przygotowała apel do prezydenta Andrzeja Dudy, domagając się w nim wyjaśnień co do motywów decyzji dotyczącej ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i trybu jej podjęcia. Apel podpisało już ponad 10 tys. osób.

- Szanowny panie prezydencie, pańska decyzja o ułaskawieniu ministra-koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości, posła Mariusza Kamińskiego, była dla nas dużym zaskoczeniem. Ułaskawienie swojego byłego kolegi partyjnego oraz innych pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego, bez oczekiwania na rozstrzygnięcie sądu drugiej instancji, ciężko odczytywać inaczej niż jako psucie państwa, wykorzystywanie urzędu do osiągania partykularnych celów własnego obozu politycznego i podważanie niezawisłości sądów - pisze w apelu ruch Akcja Demokracja.

Zdaniem autorów apelu, prezydent powinien być ponadpartyjny oraz stać ponad interesami jakiegokolwiek środowiska politycznego. Tymczasem podjęta decyzja rzuca cień na ponadpartyjność prezydenta. Działacze ruchu Akcja Demokracja uważają także, że ułaskawienie Mariusza Kamińskiego można odczytywać jako próbę uratowania jego mandatu poselskiego.

- Komentatorzy podnoszą zarzut, że gdyby Mariusz Kamiński został ułaskawiony po ewentualnym wyroku skazującym w kolejnej instancji, utraciłby mandat poselski. Dlatego też ułaskawienie przed ostatecznym rozstrzygnięciem można odczytywać jako próbę uratowania poselskiego mandatu ministra-koordynatora służb specjalnych - czytamy w apelu.

Akcja Demokracja domaga się od prezydenta wyjaśnień co do motywów decyzji dotyczącej ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i trybu jej podjęcia. Apel ruchu podpisało już ponad 10 tys. osób. Tylko w ciągu ostatnich dwóch godzin przybyło ponad 2 tys. podpisów.  

fot.facebook

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA