REKLAMA

Apel prezesa Polskiego Radia do prezydenta ws. mediów publicznych

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 31 grudnia 2015 12:58
Apel prezesa Polskiego Radia do prezydenta ws. mediów publicznych Siezieniawski zwraca się do prezydenta, by nie pozwolił, aby Polskie Radio „stało się obiektem partyjnych zakusów” (fot.wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/Daniel Koć, Kocio)

- Nie godzimy się z wypowiadanymi w tych dniach przez polityków opiniami, że „media publiczne należy przywrócić Polakom”. To tani i całkowicie nieprawdziwy slogan, mający uzasadnić potrzebę zmian - wyłącznie personalnych – pisze do prezydenta Andrzeja Dudy prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski wystosował list do Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ustawy o mediach publicznych.

„Zwracam się do Pana w sytuacji dramatycznego poczucia niesprawiedliwego, a przez to mocno krzywdzącego polskie media publiczne, potraktowania ich przez inicjatorów zmian ustawowych, które w prostej linii prowadzą do upartyjnienia instytucji, służących dotąd całemu polskiemu społeczeństwu” – pisze prezes Polskiego Radia.

Siezieniewski przypomina, że instytucją kieruje od 2011 roku, wcześniej stał na jej czele w latach 1998-2006. W tych latach, jak pisze, radio „rzetelnie wywiązywało i wywiązuje się ze swoich publicznych obowiązków”, „pozostając instytucją najwyższego zaufania społecznego”.

„My - Radiowcy, wiemy na czym polega nasza publiczna rola, zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na Polskim Radiu. Nie godzimy się więc z wypowiadanymi w tych dniach przez polityków opiniami, że „media publiczne należy przywrócić Polakom”. To tani i całkowicie nieprawdziwy slogan, mający uzasadnić potrzebę zmian - wyłącznie personalnych” – twierdzi.

W liście zwraca się do prezydenta, by nie pozwolił, aby Polskie Radio „stało się obiektem partyjnych zakusów”. I „by pod płaszczykiem kłamliwych, dyktowanych złą wolą stwierdzeń, tych czy innych urzędników, dopuścić do marginalizacji jednej z najważniejszych instytucji demokratycznego państwa”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA