REKLAMA

Arkadiusz Czartoryski przewodniczącym komisji administracji i spraw wewnętrznych

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2015 12:54
Arkadiusz Czartoryski przewodniczącym komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski (fot.czartoryski.pl)

Arkadiusz Czartoryski (PiS) został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych

Wzmocnienie służb oraz usprawnienie administracji - to obszary, którymi na najbliższych posiedzeniach będzie się zajmowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych - zapowiedział Arkadiusz Czartoryski (PiS), który został jej przewodniczącym.

We wtorek odbył się wybór prezydium komisji. Zastępcami Czartoryskiego zostali posłowie Edward Siarka (PiS), Jerzy Polaczek (PiS), Marek Wójcik (PO), Zbigniew Sosnowski (PSL) oraz Bartosz Jóźwiak (Kukiz15).

"W tej komisji będziemy szukali odpowiedzi na pytanie jak wzmocnić nasze służby, ażeby państwo funkcjonowało na tyle dobrze, żeby Polacy mieli poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa i żeby administracja była sprawna. W tym kontekście będą układały się najbliższe prace komisji" - powiedział Czartoryski.

"Nie ma najmniejszych wątpliwości, że dzisiaj wszystko o czym mówimy w sferze administracji i spraw wewnętrznych jest przez Polaków odbierane w kontekście tego co dzieje się w świecie i w Europie. Tego, czy jesteśmy bezpieczni, czy nasze służby państwowe funkcjonują dobrze. Chodzi o to, czy ten obszar administracji i spraw wewnętrznych nie jest teoretyczny" - dodał Czartoryski.

W komisji administracji i spraw wewnętrznych pracować będzie 39 posłów, w tym: 20 z klubu PiS; 12 - z klubu PO; 4 - z klubu Kukiz'15; 2 - z klubu Nowoczesna i jeden z klubu PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA