REKLAMA

Arkadiusz Mularczyk czeka na decyzję komitetu politycznego PiS

  • Autor: PAP/MIW
  • 16 grudnia 2016 12:39
Arkadiusz Mularczyk czeka na decyzję komitetu politycznego PiS Poseł Arkadiusz Mularczyk. (fot.:amularczy.pl)

• Komitet Polityczny PiS zdecyduje na najbliższym posiedzeniu, czy przyjąć posła Arkadiusza Mularczyka, który zgłosił akces do partii i wystąpił z Solidarnej Polski.
• Nie ma mowy o konflikcie na linii PiS-SP - twierdzą politycy tych partii.

Poseł Mularczyk wystąpił z Solidarnej Polski i zgłosił akces do PiS ponad miesiąc temu. Od tego czasu jego wniosek o przyjęcie do PiS czeka na rozpatrzenie.

"Na najbliższym posiedzeniu Komitetu Politycznego zapadnie w tej sprawie decyzja" - powiedział w piątek (16.12) szef Komitetu Politycznego Pis Joachim Brudziński. Jak dodał, nie jest jeszcze ustalona data posiedzenia.

Brudziński zaznaczył, że nie ma mowy o konflikcie z Solidarną Polską, ani o innych "transferach" z tej partii.

Mularczyk powiedział, że zamiar powrócenia do PiS ogłosił już w trakcie kampanii wyborczej.

"Przez ostatnie lata były małe turbulencje, jeżeli chodzi o współpracę z szefem okręgu PiS w Nowym Sączu senatorem Stanisławem Kogutem. Teraz został odwołany z funkcji pełnomocnika. Za niego został wyznaczony Wiesław Janczyk. Myślę, że nasza współpraca będzie dobra i owocna dla regionu" - powiedział Mularczyk.

Dodał, że "jako poseł będzie mógł znacznie więcej zdziałać, będzie skuteczniejszy, będąc w PiS".

"Rozmowy między Mularczykiem, a PiS toczyły się już od dłuższego czasu. Zaczęły się przed wyborami parlamentarnymi. Mularczyk startował ze wspólnych list PiS i SP, ale nie z puli, która przysługiwała naszej partii" - powiedział chcący zachować anonimowość członek władz SP.

"Współpraca z PiS układa się znakomicie. Nie ma mowy o konflikcie. Sprawa Mularczyka jest jednostkowa i nie ma wpływu na nasze relacje z PiS" - dodał.

Mularczyk w 2002 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005, 2007 i 2011 z listy PiS uzyskiwał mandat poselski.

Współtworzył klub parlamentarny Solidarna Polska, który powstał w 2011 roku po tym jak PiS zdecydował o wykluczeniu z szeregów partii: Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. W 2012, po tym jak PiS zdecydowało o wykluczeniu posłów klubu SP z partii, współtworzył partię Solidarna Polska. Był przewodniczącym klubu parlamentarnego tego ugrupowania do 27 maja 2014, gdy klub ten przestał istnieć, jednak został szefem kilka dni później powołanego koła parlamentarnego tej partii. Bez sukcesu kandydował z jej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu ze wspólnych list PiS i SP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • !!! 2017-08-28 06:56:25
    Solidarna Polska istnieje? Gdzie i kiedy był zjazd tej Partii ostatni 2014rok ,wybory Euro Parlamentarzystów, Partita na potrzeby własnego ego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA