REKLAMA

Arkadiusz Mularczyk: Oderwano wiele środowisk od koryta to są niezadowoleni

  • Autor: GP
  • 21 lipca 2017 08:44
Arkadiusz Mularczyk: Oderwano wiele środowisk od koryta to są niezadowoleni Arkadiusz Mularczyk (PiS) jest posłem z Małopolski. (fot.:amularczyk.pl)

Arkadiusz Mularczyk przypomina, że wraz z wygraną wyborczą PiS zdobyło mandat do zmian na poziomie ustaw, w tym do zmian w sądownictwie. Polityk argumentuje siłę protestów wobec tych zmian niezadowoleniem grup, które rządy PiS pozbawiły przywilejów.

Nie ustają komentarze, które wywołują zmiany ustawowe w sądownictwie. Na opis sytuacji politycznej zdecydował się też poseł większości, Arkadiusz Mularczyk. Poseł nie ma złudzeń, że działania opozycji są destrukcyjne i uderzają w demokratyczny mandat, który w 2015 roku udało się PiS i Zjednoczonej Prawicy wypracować w wyborach parlamentarnych.

- Przedstawiciele opozycji stracili kompletnie kontakt z rzeczywistością - stwierdził polityk prawicy, który był gościem informacyjne stacji "TVP Info". Jak zaznaczał właśnie w 2015 roku Polacy dali do zrozumienia PO, że nie chcą jej rządów. Dając mandat PiS dali przyzwolenie na zmiany.

- Parlamentarna większość ma prawo do podejmowania decyzji w formie ustaw, my dostaliśmy od społeczeństwa mandat, żeby dokonać gruntownych zmian i to też robimy - konstatował.

Czytaj też: Poseł PiS się postawił i spotkała go za to kara?

Dopytywany, dlaczego opór wobec zmian jest tak duży Mularczyk odpowiedział:

- Po dwóch latach naszych rządów wielu ludzi zostało oderwanych od różnych lewych interesików. Mafie paliwowe, karuzele vatowskie - wymieniał Mularczyk. - Oderwano wiele środowisk od koryta i te środowiska są niezadowolone z naszych poczynań - konkludował ostrość sprzeciwu, który można widzieć na ulicach polskich miast w kończącym się tygodniu lipca.

Jak ocenił warszawski ratusz na przestrzeni Krakowskiego Przedmieścia w wieczór 20 lipca było około 50 tysięcy osób. Protest ten był kolejną z wieczornych masówek, w czasie których obywatele polskich miast wyrażają sprzeciw wobec zmian w sądownictwie. W ocenie policji było manifestujących mniej, 15 tysięcy.

O tym jak zakończył się protest przeczytasz tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • 3X VETO 2017-07-21 09:51:33
    PANIE POSLE MULARCZYK !!! KIEDY WASZA KASTA - ZIOBRO I SOLIDARNA POLSKA -ODDA TO ,CO UKRADLISCIE W 2015R Z KASY UE...40 TYS EURO Z KTORYCH SOBIE ZŁODZIEJE ZROBILISCIE WYBORY...
  • Prawica umiarkowana 2017-07-21 09:21:29
    Mnie koryta nie obchodzą! Nie znosimy PiS i Kaczyńskiego! Prawicę umiarkowaną szanuję, ale Gowin zawodzi. PiS go kupuje, a 9 jego mandatów wywróciłoby tą koalicję!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA