REKLAMA

Asystentka posła PiS została dyrektorem w PZU

  • Autor: jk
  • 21 września 2016 08:53
Asystentka posła PiS została dyrektorem w PZU Była asystentka Andrzeja Jaworskiego dostała pracę w PZU. (fot. mat. pras.)

• Poseł PiS Andrzej Jaworski został wiceprezesem PZU.
• Pracę w firmie ubezpieczeniowej dostała również jego była asystentka - Karolina Helmin-Biercewicz. Została dyrektorem w PZU.

W maju br. Andrzej Jaworski, poseł PiS z Gdańska, złożył mandat parlamentarny, by wejść do zarządu spółki PZU. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w ślad za nim poszła jego asystentka z czasów poselskich - Karolina Helmin-Biercewicz. Złożyła mandat radnej Gdańska i trafiła do kierownictwa PZU.

Biuro prasowe ubezpieczyciela nie ujawnia, czym dokładnie w spółce zajmuje się znajoma wiceprezesa.

- Jest jednym z dyrektorów projektu w PZU, ale dlaczego mam to komentować, skoro jest osobą prywatną - mówi w rozmowie z "GW" Andrzej Jaworski. - Mogę tylko powiedzieć, że jest osobą bardzo dobrze wykształconą, bardzo dobrym pracownikiem i pracuje na bardzo ważnym odcinku- dodaje.

Karolina Helmin-Biercewicz zasiada również - podobnie jak Andrzej Jaworski - w radzie nadzorczej Tower Inwestycje, spółki zależnej od PZU i PZU Życie.

- Funkcja w radzie Tower Inwestycje jest bezpłatna, członkowie rady nadzorczej nie pobierają za to dodatkowego wynagrodzenia - wyjaśnia Jaworski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA