REKLAMA

Austria. ORF pozwała wicekanclerza Heinza-Christiana Strachego

  • Autor: PAP/PSZ
  • 27 lutego 2018 15:31
Austria. ORF pozwała wicekanclerza Heinza-Christiana Strachego ORF zapowiedział także kroki prawne przeciwko Facebookowi. (fot. Shutterstock)

Austriacki nadawca publiczny ORF pozwał wicekanclerza Heinza-Christiana Strachego z prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe), który na Facebooku oskarżył go, i jednego z jego prezenterów, o kłamstwo.

Strache od dawna zarzuca ORF lewicowe nastawienie i opowiada się za zniesieniem abonamentu RTV, z którego finansowany jest publiczny nadawca.

Dwa tygodnie temu Strache zamieścił na Facebooku zdjęcie prezentera ORF Armina Wolfa i napisał: "To jest miejsce, w którym kłamstwa stają się newsami. Tym miejscem jest ORF". Zarzucił publicznemu nadawcy i Wolfowi osobiście "fake newsy, kłamstwa, propagandę, pseudokulturę".

Później wicekanclerz argumentował, że skoro użył słowa "Satyra!" jako tytułu, to jest jasne, że jego wpisu nie powinno się traktować poważnie.

ORF i Wolf, który również pozwał Strachego, potraktowali to jednak poważnie, zarzucając Strachemu oszczerstwo i szarganie reputacji. ORF zapowiedział także kroki prawne przeciwko Facebookowi za nieusunięcie wpisu wicekanclerza.

Wpis potępił prezydent Austrii Alexander Van der Bellen.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA