REKLAMA

Awanse generalskie zamkną rządy Antoniego Macierewicza

  • Autor: PAP/AT
  • 19 lutego 2018 07:36
Awanse generalskie zamkną rządy Antoniego Macierewicza Symboliczne zamknięcie rządów Antoniego Macierewicza (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Zbliżające się nominacje generalskie mają być symbolicznym zamknięciem rządów byłego szefa MON Antoniego Macierewicza w wojsku.

Trzygwiazdkowy generał Leszek Surawski ma dostać awans. Zbliżające się nominacje generalskie będą symbolicznym zamknięciem rządów byłego szefa MON w wojsku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Surawski, według informacji gazety, jest na liście kandydatów do awansów generalskich, która została przesłane z MON do prezydenta. Nazwisk jest kilkanaście i wcześniej zostały one uzgodnione na linii ministerstwo- Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Jeżeli nie dojdzie do nagłego zwrotu, 1 marca wojsko znów będzie miało w służbie czterogwiazdkowego generała.

Czytaj też: Szczerski: wręczenie nominacji generalskich możliwe 1 marca

Wśród obecnych kandydatur konsultowanych do awansu są m.in. dowódca generalny Jan Mika, dowódca operacyjny Sławomir Wojciechowski czy zastępca szefa sztabu Adam Joks. "Na tej liście są również dowódcy z linii, pułkowników będących dowódcami brygad, a więc de facto piastujących stanowiska generalskie. Wciąż trwają na ten temat rozmowy między resortem obrony a BBN" - informuje dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA