REKLAMA

Balcerowicz będzie doradzał władzom Ukrainy: "Jestem w trakcie budowy zespołu"

  • Autor: GP
  • 22 kwietnia 2016 17:54
Balcerowicz będzie doradzał władzom Ukrainy: "Jestem w trakcie budowy zespołu" Leszek Balcerowicz w czasie spotkania na uczelni, gdzie rozmawiał ze studentami. (fot.:youtube.com)

• Leszek Balcerowicz uzasadnił na Twitterze przyjęcie propozycji prezydenta Ukrainy do wejścia do grupy strategicznych doradców dla władz Ukrainy.
• Polski ekonomista uważa Ukrainę za ważny i strategiczny element przyszłego porządku na kontynencie.
• Obecnie polityk jest w trakcie budowania zespołu, który będzie się składał z wybranych osób z Polski i Ukrainy.

W piątek (22 kwietnia) informowaliśmy, że Leszek Balcerowicz został współprzewodniczącym grupy doradców ds. reform na Ukrainie.

- Przyjąłem propozycję prezydenta Poroszenki, by być współprzewodniczącym grupy strategicznych władz dla Ukrainy (...) Podjąłem tą decyzję, bo jestem przekonany, że Ukraina jest strategicznie ważna dla nowego porządku w Europie, jaki wyłonił się po upadku ZSSR - uzasadniał na Twitterze Leszek Balcerowicz, profesor ekonomii i polityk, podkreślając, że sukces reform ekonomicznych u naszego wschodniego sąsiada jest kluczowy dla całego regionu.

Dodał również, że jest w trakcie budowania zespołu, który będzie się składał z wybranych osób z Polski i Ukrainy.

Źródło: twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA