REKLAMA

Balcerowicz: Zaprosiłem do współpracy Jerzego Millera

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwietnia 2016 11:54
Balcerowicz: Zaprosiłem do współpracy Jerzego Millera Balcerowicz powiedział na konferencji prasowej, że jego propozycją było, by zbudować grupę ekspertów pracującą dla wszystkich władz Ukrainy: rządu, prezydenta i parlamentu (fot. batory.org.pl)

Chodzi o udział w procesach decyzyjnych od samego początku oraz o merytoryczny wpływ na projekty i plany strategiczne, a nie o opiniowanie po fakcie - mówił Leszek Balcerowicz - przedstawiciel prezydenta Poroszenki w ukraińskim rządzie.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mianował Leszka Balcerowicza swoim przedstawicielem w rządzie premiera Wołodymyra Hrojsmana. Powołano też wspólną prezydencko-rządową grupę doradców ds. wspierania reform na Ukrainie, której Balcerowicz będzie współprzewodniczącym.

Balcerowicz powiedział na konferencji prasowej, że jego propozycją było, by zbudować grupę ekspertów pracującą dla wszystkich władz Ukrainy: rządu, prezydenta i parlamentu.

Według Balcerowicza celem jest pomoc w poprawie koordynacji i uczestniczenie w procesach decyzyjnych od samego początku. "Nie chodzi o to, by opiniować po fakcie. Chodzi o to, by mieć merytoryczny wpływ na pierwsze projekty i plany strategiczne" - mówił.

"Istotą jest stworzyć bardzo dobry zespół. Jesteśmy w trakcie" - powiedział Balcerowicz. Poinformował, że do współpracy zaprosił Jerzego Millera i Mirosława Czecha.

Jak mówił, współprzewodniczyć grupie będzie b. wicepremier i minister finansów Słowacji Ivan Miklosz, który ze swojej strony zgłosił trzech ekspertów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA