REKLAMA

Balcerowicz znowu w rządzie. Mianował go prezydent

  • Autor: PAP
  • 22 kwietnia 2016 15:46
Balcerowicz znowu w rządzie. Mianował go prezydent Zdaniem Balcerowicza "rozwój Ukrainy jest o wiele lepszy niż to wynika z przekazów o tym kraju". (Fot. : uokik.gov.p)

• Były wicepremier RP dołączył do rządu premiera Wołodymyra Hrojsmana.
• Balcerowicz będzie współprzewodniczącym grupy doradców ds. reform na Ukrainie.
• Drugim współprzewodniczącym został Ivan Miklosz, były wicepremier i minister finansów Słowacji.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mianował Leszka Balcerowicza swoim przedstawicielem w rządzie premiera Wołodymyra Hrojsmana. Powołano też wspólną prezydencko-rządową grupę doradców ds. reform na Ukrainie, której Polak będzie współprzewodniczącym.

Służba prasowa ukraińskiego prezydenta poinformowała, że Poroszenko spotkał się w towarzystwie Hrojsmana z Balcerowiczem oraz byłym wicepremierem i byłym ministrem finansów Słowacji Ivanem Mikloszem.

Podczas spotkania omówiono utworzenie wspólnej prezydencko-rządowej grupy strategicznych doradców ds. wspierania reform na Ukrainie.

- Nasze stanowisko jest takie: nie będzie na Ukrainie ani prezydenckiej, ani rządowej drużyny czy grupy. Będzie wspólna ekipa, która będzie reformować kraj - powiedział Poroszenko.
Drugim, obok Balcerowicza, współprzewodniczącym grupy doradców będzie Miklosz, który pokieruje też doradcami Hrojsmana.

- Jest dla mnie dużym zaszczytem praca z Balcerowiczem i Mikloszem, uczestnikami zespołu ds. refom. Myślę, że moje stanowisko całkowicie pokrywa się z poglądami rządu. Chcę powiedzieć, że większość ministrów jest nastawiona na reformy i zmiany w kraju - podkreślił premier Ukrainy.

Z kolei Balcerowicz zauważył, że "rozwój Ukrainy jest o wiele lepszy niż to wynika z przekazów o tym kraju".

- Muszę pokazać te osiągnięcia, które nie zawsze są zauważane na Zachodzie - dodał.
Balcerowicz podkreślił, że jednym z kierunków jego działalności na nowym stanowisku będzie aktywna współpraca z inwestorami zagranicznymi i politykami oraz przedstawienie im rzeczywistej sytuacji na Ukrainie i osiągnięć w kwestii reform.

Miklosz zauważył, że Ukraina ma niewykorzystany potencjał i celem grupy doradców "nie będzie tworzenie czegoś w rodzaju równoległej struktury, a jedynie pomoc ukraińskim reformatorom w przezwyciężaniu problemów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • artamator 2016-04-22 16:48:22
    Jeśli Pan B. wykonywać będzie polecenia Pana S. międzynarodowego bankstera, to źle widzę przyszłość tego kraju. Co raz bardziej wierzę, że tym światem rządzą osoby żyjące w kraju o wielkości woj. mazowieckiego i położone nad takim ciepłym morzem... To musi bardzo źle się skończyć, bo w tej formule stale traci 90 % ludzkości. Nie można bez końca twierdzić, że czarne jest białe!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA