REKLAMA

Barbara Nowacka doczekała się krytyki od Pawła Kukiza. Posłowi nie podoba się wyjazd wakacyjny lewicowej aktywistki

  • Autor: GP
  • 18 stycznia 2018 08:48
Barbara Nowacka doczekała się krytyki od Pawła Kukiza. Posłowi nie podoba się wyjazd wakacyjny lewicowej aktywistki Barbara Nowacka w spocie wyborczym sprzed kilku lat. Wówczas działaczka lewicowa walczyła o obecność w Sejmie z list Zjednoczonej Lewicy. (fot.Barbara Nowacka/youtube.com)

- Narobiła zamieszania, podburzyła ludzi i ... wyjechała. Porażający "szacunek" dla wyborców Lewicy - pisał na portalu społecznościowym Paweł Kukiz po tym, jak okazało się, że Barbara Nowacka wyjechała na wakacje po upadku projektu liberalizującego aborcję w Sejmie.

O tym, że każdy krok w polityce, także prywatny, trzeba dobrze przemyśleć przekonała się w połowie stycznia Barbara Nowacka. Polityk była jeszcze dwa tygodnie temu kluczową postacią walczącą o liberalizację przepisów aborcyjnych w Sejmie. Gdy projekt upadł w parlamencie przez niedopatrzenie PO i Nowoczesnej, atakowała te formacje za lekceważenie kobiet-obywateli podpisanych pod firmowanym przez nią projektem.

Po tym, jak temat aborcji zszedł z pierwszych stron dzienników i gazet, aktywistka wyjechała na wakacje, o czym informował portal wpolityce.pl:

"Udało się ustalić, że Nowacka miała wyjechać na ferie do jednego z turystycznych rajów - co też w publikacji potwierdzono telefonem do byłej działaczki Twojego Ruchu. Wszystko wskazuje na to, że Nowacka nie ma zamiaru komentować swoich wakacji, ani angażować się w burzę medialną po upadku liberalizacyjnego projektu aborcyjnego"

Do tej informacji w środę (17 stycznia) odniósł się Paweł Kukiz, który napisał post na Facebooku traktujący o postępowaniu Nowackiej.

- Narobiła zamieszania, podburzyła ludzi i ... wyjechała. Porażający "szacunek" dla wyborców Lewicy ... I mimo, ze to nie moja bajka to aż mi ich żal. Naprawdę.

Kolejną odsłonę sporu o liberalizację lub restrykcje prawa aborcyjnego zapowiada Nowoczesna. Odpowiadając na swoje zaniechanie ws. aborcji - część posłów formacji opuściła głosowanie - złożyła dwa nowe projekty liberalizujące prawo aborcyjne. Więcej o propozycji opozycji w Sejmie przeczytasz tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ella 2018-01-18 09:52:47
    każdy ma prawo do odpoczynku , pani posłanka również , a ferie , to nie weekendowy wypad z przyjaciółką , trzeba zaplanować pół roku wcześniej....
  • Xymena 2018-01-18 09:31:26
    Panie Kukiz jej wyjazd z dziećmi na ferie był zaplanowany od dawna. A pikieta jest wypadkową idiotyzmow opozycji W najczarniejszycj myslachnie przyszło mi do głowy i pewnie Jej też nie , że Peło i Nowopelo TAK ZAGŁOSUJĄ.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA