REKLAMA

Bartłomiej Misiewicz ma zarabiać 12 tysięcy złotych

  • Autor: GP
  • 08 marca 2017 11:30
Bartłomiej Misiewicz ma zarabiać 12 tysięcy złotych Bartłomiej Misiewicz został, w pierwszych miesiącach tego roku, nazwany wizerunkowym problemem MON. Słowa te wypowiedział sam Jarosław Kaczyński. (fot. P. Tracz/Kancelaria Premiera RP/wikimedia.org)

• Wedle ustaleń dziennikarzy radiowej rozgłośni Bartłomiej Misiewicz zarabia około 12 tysięcy złotych na miesiąc.
• To kolejna informacja, która uderza w MON, a której powodem jest bliski współpracownik Antoniego Macierewicza.

Jak udało się ustalić dziennikarzom RMF FM uposażenie Bartłomieja Misiewicza wynosić ma miesięcznie 12 tysięcy złotych. Redakcja rozgłośni podkreśliła, że to efekt premii przyznanej Misiewiczowi przez przełożonego, Antoniego Macierewicza, i co istotne, to więcej niż zarabiają wiceministrowie w administracji Beaty Szydło. Ich płace to około 11 tysięcy zł.

Temat pojawił się po interpelacji Adama Szłapki (Nowoczesna). Poseł zapytał MON o uposażenie młodego rzecznika MON.

Kłopotliwy rzecznik

Bartłomiej Misiewicz jest jednym z kluczowych politycznych współpracowników szefa Ministerstwa Obrony. Piastował funkcję rzecznika ministerstwa, której obecnie nie pełni. Na stronie ministerstwa kontakt dla dziennikarzy odsyła do ogólnego adresu i telefonu prasowego. Misiewicz nadal jest szefem gabinetu politycznego w MON.

Część mediów bardzo mocno zainteresowała się osobą Bartłomieja Misiewicza, śledzi jego kroki i informacje z nim związane od ponad roku. Wpierw intrygował opinię publiczną jego młody wiek (urodził się w 1990), potem udział w badaniu katastrofy smoleńskiej w ramach parlamentarnego zespołu ds. tejże, w końcu udało się ustalić że miał zasiadać w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), nie mając potrzebnego wyższego wykształcenia. Telewizje dotarły też do nagrań, w których odbierał honory od wojskowych - na co jego status cywila nie pozwala.

Mimo wizerunkowych trudności, jakich dostarczył rządowi i Antoniemu Macierewiczowi, Misiewicz trwa na stanowisku i cieszy się zaufaniem szefa MON.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • cosiępasienanaszejkasie 2017-03-08 12:55:29
    Nie rozumiem o co tyle hałasu. Zdolny, wszechstronnie zarabiający specjalista powinien dużo zarabiać :-).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA