REKLAMA

Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z posady w Energa Ciepło Ostrołęka

 • Autor: GP/PAP
 • 08 września 2016 13:56
Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z posady w Energa Ciepło Ostrołęka Bartłomiej Misiewicz jest szefem gabinetu politycznego w MON. (fot.:youtube.com)

• W czwartek (8 września) rzecznik prasowy MON, Bartłomiej Misiewicz zdecydował się zrezygnować z pracy w spółce Energa Ciepło Ostrołęka. Był sekretarzem tego podmiotu. 
• Kontrowersje wokół osoby Misiewicza wywołała jego wrześniowa nominacja do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).
• Kandydatura Misiewicza jest krytykowana z powodu jego młodego wieku oraz braku doświadczenia.

Bartłomiej Misiewicz, jak poinformowało RMF FM, zrezygnował z funkcji sekretarza w spółce Energa Ciepło Ostrołęka. Informację upubliczniono w czwartek (8 września).

W pierwszych dniach września Misiewicz otrzymał powołanie do PGZ, "Rzeczpospolita" zastanawiała się nad jego kompetencjami i przygotowaniem do pełnienia takich funkcji. Obie te spółki to podmioty Skarbu Państwa.

Członkowie rad nadzorczych powinni odbyć kurs na to stanowisko, a Misiewicz nie miał przejść tego szkolenia.

W środę (7 września) nominacji Misiewicza do rady PGZ bronił Antoni Macierewicz:

- Lojalność, chęć współpracy, kompetencje i decyzyjność - wymieniał Macierewicz. - Wszystkie te cechy pan Misiewicz nie tylko posiada, ale tak dalece je zaprezentował, że aż większość mediów liberalnych musiała płakać i martwić się nad jego strasznym losem związanym z tym, że go odznaczyłem. Jeśli będzie tak dalej pracował, odznaczę go także następnym razem.

Bartłomiej Misiewicz jest politykiem, który większość swojej kariery politycznej związał z Prawem i Sprawiedliwością. Od przejęcia władzy przez PiS jest szefem gabinetu politycznego w resorcie obrony, a także rzecznikiem prasowym tej instytucji.

- Szef Biura Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej. Szef Biura Zespołu Parlamentarnego ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. W latach 2012-14 koordynator ds. struktur wykonawczych PiS. W latach 2012-2014 członek Rady Politycznej PiS, od 2014 roku członek Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS - wymieniono jego stanowiska na stronach Ministerstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • szuoszukaj 2016-09-12 14:02:38
  Do Polak: Ty jednak wolisz aby tak rządzić jak to robili POkrętacze z jednym panem na czele brukselskiej mafii: Po cichu, w białych rękawiczkach, sprzedać Polskę, za drobne pieniądze, kapitałowi zachodniemu. Brawo PiS, brawo Bartłomiej Misiewicz, brawo Antek. Może wreszcie Polska, będzie Polską. Platforma Obywatelska won z Polski, do swoich na wschodzie i zachodzie.
 • jacdabr 2016-09-08 18:31:46
  W ilu jeszcze spółkach Skarbu Państwa obsadzony jest imć Misiewicz! W ilu poobsadzani są prominenci Pisowscy?
 • ja 2016-09-08 14:49:05
  najważniejsza lojalność...nic dodać nic ująć
 • Polak 2016-09-08 14:43:22
  Genialny fachowiec z pana Misiewicza, w całym kraju nie ma takiego!! Już następni geniusze czekają w kolejce do obsady strategicznych stanowisk. Pisowcy rujnują cały kraj od podstaw.
 • Jurand 2016-09-08 12:36:12
  Takich jak Pan Misiewicz nam trzeba!Nie stoją za Nim żadne układy.To solidny polityk!Od 16 roky życia juz "tyra" w polityce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA