REKLAMA

Beata Daszyńska-Muzyczka prezesem Bank Gospodarstwa Krajowego

  • Autor: PAP/AT
  • 09 grudnia 2016 10:38
Beata Daszyńska-Muzyczka prezesem Bank Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka (fot.wnp.pl/mat. pras.)

Premier Beata Szydło podpisała nominację Beaty Daszyńskiej-Muzyczki na stanowisko prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.


Beata Daszyńska-Muzyczka jest absolwentką uczelni ekonomicznych o specjalności zarządzanie finansami przedsiębiorstw oraz Advance Leadership Programme w ICAN Institute przy Harvard Business Review.

Od 1994 r. była związana z Grupą Banku Zachodniego WBK S.A. W latach 1994 - 2000 pracowała w bankowości oddziałowej. W okresie 2000 - 2005 kierowała wdrożeniem szeregu strategicznych projektów, m.in. Nowy Model Oddziału, Minibank 24 dla klientów bankowości korporacyjnej oraz odpowiadała za restrukturyzację / optymalizację sieci oddziałów.

W latach 2005 - 2007 pełniła funkcję dyrektora Departamentu Nieruchomości, a następnie w okresie 2007 - 2014 funkcję dyrektora Obszaru Logistyki i Nieruchomości. W latach 2008 - 2013 pełniła najpierw funkcję członka, a następnie przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki BZWBK Nieruchomości.

Od 2012 r. związana z Pionem Partnerstwa Biznesowego BZWBK, w którym od 2013 r. była odpowiedzialna za projekt transformacji kultury organizacyjnej w części Retail - Bank Nowej Generacji. W okresie 2014-2015 pełniła funkcję dyrektora Obszaru Partnerstwa HR. Od 2015 r., jako członek Zarządu BZ WBK, zarządzała Pionem Partnerstwa Biznesowego, w skład którego wchodziły m.in. obszary: HR (w tym rekrutacja, rozwój pracowników, wynagrodzenia, kultura organizacyjna), strategii i organizacji, kosztów, nakładów finansowych i zakupów, bezpieczeństwa banku i logistyki oraz inne obszary wspierające funkcjonowanie banku.

Od marca br. pełniącym obowiązki prezesa BGK był Mirosław Panek, który zastąpił na tym stanowisku Dariusza Kacprzyka. W sierpniu br. media informowały, że ówczesny minister finansów Paweł Szałamacha wskazał Mirosława Panka, na przedstawiciela Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Panek ma zastąpić na tym stanowisku Ludwika Koteckiego, byłego szefa MF, który od roku w Waszyngtonie reprezentuje Polskę.

Zgodnie z ustawą o BGK, prezesa banku powołuje i odwołuje prezes Rady Ministrów, powołanie prezesa następuje za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • starszy absolwent 2016-12-09 15:52:24
    Harvard Business Review to jest czasopismo czyli gazeta. Gratuluję wykształcenia pani prezes :-)))REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA