REKLAMA

Beata Kempa: Groźba KE pokazuje bardzo szeroki front walki z Polską

  • Autor: PAP/JS
  • 11 września 2017 21:24
Beata Kempa: Groźba KE pokazuje bardzo szeroki front walki z Polską Beata Kempa przypominała też, że w minionym tygodniu przebywała w Libanie, gdzie udała się w celu zapoznania się z sytuacją uchodźców syryjskich i skalą pomocy (Beata Kempa, fot.premier.gov.pl)

Groźba Komisji Europejskiej ws. relokacji uchodźców pokazuje bardzo szeroki front walki z Polską - oceniła szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Jej zdaniem, Niemcy chcą dziś zrzucić na inne kraje UE odpowiedzialność za swoje decyzje ws. polityki migracyjnej.

W środę (6 września) unijny komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos zagroził, że jeśli Polska, Czechy i Węgry nie zaczną wykonywać decyzji o relokacji uchodźców w najbliższych tygodniach, Komisja Europejska rozważy skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

O tę kwestię Kempa była pytana w TVP Info. "Tutaj pokazuje się bardzo szeroki front walki z Polską" - oceniła minister. Według niej ten "jasny i wyraźny trend" będzie widoczny w każdej dziedzinie, w której Polska będzie mieć odmienne zdanie.

"To Europa ma problem. To Europa, w szczególności Niemcy, zaprosili uchodźców do siebie (...). Dzisiaj mają problem, próbują ten problem zrzucać chociażby na państwo polskie i dzielić się odpowiedzialnością, skutkami tego problemu obarczać inne kraje UE" - zaznaczyła minister.

Kempa była pytana także o słowa papieża Franciszka, który podczas poniedziałkowej konferencji w samolocie w drodze z Kolumbii do Rzymu, odnosząc się do kryzysu migracyjnego, oświadczył: "Czuję obowiązek, by wyrazić wdzięczność Włochom i Grecji, ponieważ otworzyły serca przed migrantami. Przyjęcie ich to przykazanie Boże". Następnie zastrzegł: "Ale rząd musi podchodzić do tego problemu z cnotą roztropności".

"Słowa ojca świętego przyjęłam z wielką radością, ale też z wielką ulgą" - stwierdziła minister. Wskazała, że imigrantom należy pomagać "na miejscu". "Ta pomoc jest przez Polskę niesiona" - dodała.

Kempa przypominała też, że w minionym tygodniu przebywała w Libanie, gdzie udała się w celu zapoznania się z sytuacją uchodźców syryjskich i skalą pomocy, jakiej im udziela fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

"Polska pomoc, tam na miejscu, jest bardzo dobrze przyjmowana. Nam się dziękuje ze łzami w oczach, że chcemy tam pomagać" - relacjonowała. Wskazała również, że dziś najważniejszą kwestią jest pomoc medyczna. "Brak tej pomocy medycznej powoduje to, że ludzie umierają już dzisiaj może nie ze względu na działania wojenne, od kuli, ale dlatego, że nie mogą skorzystać z pomocy lekarza" - podkreśliła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dziewucha z Sycowa 2017-09-11 22:33:31
    Ach ta dziwucha z Sycowa ta wijska Filozofka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA