REKLAMA

Beata Mazurek: Arkadiusz Mularczyk przyjęty do PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 23 lutego 2017 20:26
Beata Mazurek: Arkadiusz Mularczyk przyjęty do PiS Arkadiusz Mularczyk (fot. mat. pras.)

Arkadiusz Mularczyk został przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Poseł Mularczyk wystąpił z Solidarnej Polski i zgłosił akces do PiS pod koniec ubiegłego roku. Od tamtego czasu jego wniosek o przyjęcie do PiS czekał na rozpatrzenie.

Mularczyk w 2002 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005, 2007 i 2011 z listy PiS uzyskiwał mandat poselski.

Współtworzył klub parlamentarny Solidarna Polska, który powstał w 2011 roku po tym jak PiS zdecydował o wykluczeniu z szeregów partii: Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. W 2012, po tym jak PiS zdecydowało o wykluczeniu posłów klubu SP z partii, współtworzył partię Solidarna Polska.

Był przewodniczącym klubu parlamentarnego tego ugrupowania do 27 maja 2014, gdy klub ten przestał istnieć, jednak został szefem kilka dni później powołanego koła parlamentarnego tej partii. Bez sukcesu kandydował z jej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu ze wspólnych list PiS i SP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Świnia ... 2017-02-23 21:48:32
    Niczym Czarnecki, który był już w każdej zafajdanej partii, byle tylko przy korycie, kręgosłup moralny - nie stwierdzono !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA