REKLAMA

Beata Mazurek: Kanclerz Angela Merkel przyjeżdża do Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 15 stycznia 2017 21:02
Beata Mazurek: Kanclerz Angela Merkel przyjeżdża do Polski Angela Merkel (fot. Europejska Partia Ludowa/Flickr)

Rzecznik prasowa PiS Beata Mazurek potwierdziła, że kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjeżdża do Polski na zaproszenie premier Beaty Szydło.

"Taką dostałam informację" - powiedziała w TVP Info Beata Mazurek, odpowiadając na pytanie, czy Angela Merkel wybiera się do Polski.

Dopytywana, czy wizyta będzie mieć miejsce 7 lutego, stwierdziła, że "to jest data, którą podała jedna z gazet". "Z informacji, które ja mam, rzeczywiście są przygotowania do takiej wizyty. Natomiast nie potwierdzę, czy to jest 7, czy nie, bo z tego co wiem taką wizytę organizuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Wiem, że przyjeżdża na zaproszenie pani premier Beaty Szydło i to ona będzie tą osobą, która będzie informowała o tym kiedy przyjedzie i na jakie tematy będzie z panią kanclerz rozmawiała" - mówiła.

Rozmówcy agencji z niemieckiego MSZ powiedzieli, że wizyta Merkel miała początkowo odbyć się już na początku stycznia, jednak "z przyczyn obiektywnych", związanych z kalendarzem wizyt Merkel, przełożono ją na termin późniejszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA