REKLAMA

Beata Mazurek nową wicemarszałek Sejmu

  • Autor: PAP/AT
  • 11 stycznia 2018 13:15
Beata Mazurek nową wicemarszałek Sejmu Wybrano nowego wicemarszałka Sejmu (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)

Beata Mazurek została powołana na wicemarszałka Sejmu. Zastąpiła na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego.

"Funkcja Wicemarszałka Sejmu to ogromny zaszczyt i zobowiązanie, by z nowej roli wywiązać się jak najlepiej. Bardzo dziękuję za wszelkie wsparcie, które dostaję" - napisała na Twitterze Beata Mazurek.

Mazurek została w czwartek (11 stycznia) wybrana na wicemarszałka Sejmu; zastąpiła na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który od wtorku jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Posłanka PiS potwierdziła, że nadal będzie pełnić funkcję rzecznika partii i klubu parlamentarnego PiS.

Beata Mazurek została wicemarszałkiem Sejmu (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)

Mazurek w 2005 r. została posłanką; w obecnej kadencji Sejmu sprawuje stanowisko rzecznika PiS; jest również przewodniczącą sejmowej komisji ds. polityki społecznej i rodziny.

Obsadzenie funkcji wicemarszałka było konieczne po tym, gdy we wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie rządu - m.in. dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński został szefem MSWiA w miejsce Mariusza Błaszczaka, który z kolei zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA