REKLAMA

Beata Mazurek o wynikach sondażu CBOS: To zobowiązanie do jeszcze większego wysiłku i pracy

  • Autor: PAP/JS
  • 13 października 2017 18:58
Beata Mazurek o wynikach sondażu CBOS: To zobowiązanie do jeszcze większego wysiłku i pracy "Dziękujemy!!! Ciężka praca i realizacja obietnic wyborczych daje pozytywne efekty. To też zobowiązanie do jeszcze większego wysiłku i pracy" - napisała rzecznik PiS na Twitterze (fot. youtube)

Rzecznik PiS Beata Mazurek, odnosząc się do październikowego sondażu CBOS, w którym poparcie dla PiS zadeklarowało 47 proc. badanych, stwierdziła, że to zobowiązanie do jeszcze większego wysiłku i pracy.

"Dziękujemy!!! Ciężka praca i realizacja obietnic wyborczych daje pozytywne efekty. To też zobowiązanie do jeszcze większego wysiłku i pracy" - napisała rzecznik PiS na Twitterze.

Z opublikowanego w piątek badania CBOS wynika, że na PiS (wraz z Solidarną Polską i Polską Razem) zagłosowałoby 47 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; PO otrzymałaby 16 proc., Kukiz'15 - 8 proc., próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze Nowoczesna z 6 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

W porównaniu do sondażu z września poparcie dla PiS wzrosło o 3 punkty proc. CBOS podaje, że "od początku lipca br. poparcie dla rządzącego ugrupowania zwiększyło się o 9 punktów, rosnąc systematycznie z miesiąca na miesiąc o 2-4 punkty procentowe; to najlepsze notowania PiS nie tylko po wyborach, ale w ogóle w historii tego ugrupowania".

PSL otrzymałoby 3 proc. głosów a partie: SLD, Partia Razem, Wolność Janusza Korwin-Mikkego po 2 proc.

12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" na pytanie, na które ugrupowanie zagłosowaliby w wyborach.

Udział w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 70 proc. respondentów. Pójście do urn wykluczyło 16 proc. badanych a 14 proc. nie było zdecydowanych w kwestii uczestnictwa w głosowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Grzesiek 2017-10-13 22:41:45
    No fajnie ale ile to by było mandatów?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA