REKLAMA

Beata Mazurek po spotkaniu prezydenta z prezesem PiS: Wydaje się, że jesteśmy blisko porozumienia

  • Autor: PAP/JS
  • 06 października 2017 23:24
Beata Mazurek po spotkaniu prezydenta z prezesem PiS: Wydaje się, że jesteśmy blisko porozumienia Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek podkreśliła, że "ma nadzieję, iż do porozumienia związanego z reformą wymiaru sprawiedliwości dojdzie". (fot. youtube.com/TV Republika)

PiS poszedł na ogromne ustępstwa, jeśli chodzi o prezydenckie projekty dotyczące SN i KRS; piątkowa (6 października) rozmowa dobrze wróży, wydaje się, że jesteśmy blisko porozumienia - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

"Prawo i Sprawiedliwości poszło na ogromne ustępstwa jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości. Zgodziliśmy się na wybór członków KRS 3/5 głosów, na wyeliminowanie roli ministra sprawiedliwości, na to że KRS będzie wybierany ponadpartyjnie" - dodała.

Zaznaczyła jednocześnie, że PiS "z całą pewnością będzie panu prezydentowi przedstawiać poprawki do projektów". Dopytywana, kiedy Prawo i Sprawiedliwości może je zgłosić, odparła, że w najbliższym czasie.

Trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS ws. reformy sądownictwa zakończyło się w piątek ok. godziny 19. Rozmowa trwała dwie godziny i dotyczyła m.in. prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które w ubiegłym tygodniu trafiły do marszałka Sejmu.

"Wydaje się, że jesteśmy blisko porozumienia. Ta rozmowa dobrze wróży przyszłości reformy wymiaru sprawiedliwości" - oceniła rzeczniczka PiS.

Podkreśliła, że "ma nadzieję, iż do porozumienia związanego z reformą wymiaru sprawiedliwości dojdzie".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA