REKLAMA

Beata Mazurek: Politycy PO odpowiedzalni za ekshumacje powinni zniknąć ze sceny politycznej

 • Autor: PAP/AT
 • 02 czerwca 2017 12:47
Beata Mazurek: Politycy PO odpowiedzalni za ekshumacje powinni zniknąć ze sceny politycznej To była całkowita prowokacja, niebywały skandal i barbarzyństwo - mówi Mazurek (Beata Mazurek, fot.pis.org.pl)

To była prowokacja, niebywały skandal i barbarzyństwo - tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała informacje prokuratury o wynikach ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Jej zdaniem odpowiedzialni za te działania politycy PO powinni zniknąć ze sceny politycznej.

W czwartek (1 czerwca) zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek poinformował o wstępnych wynikach ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Powiedział, że jak dotąd, po przeprowadzeniu 27 ekshumacji, stwierdzono dwa przypadki zamiany ciał, w jednym ujawniono w trumnie tylko połowę ciała zmarłego, w dziewięciu przypadkach znaleziono w trumnach części ciał kilku osób. Ujawnił, że m.in. w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób.

Do tej konferencji i przedstawionych na niej informacji odniosła się rzeczniczka PiS.

"To była całkowita prowokacja, niebywały skandal i barbarzyństwo. Odpowiedzialni za to ludzie z PO powinni zniknąć ze sceny politycznej. PO odrzuca jakiekolwiek wartości. Dla nich szacunek dla zwłok nie istnieje" - powiedziała Mazurek.

Czytaj też: Pasionek: Nie można wykluczyć, że doszło do kolejnych zamian ciał

W czwartek Prokuratura Krajowa poinformowała, że w połowie przypadków - 12 na 24 - badania identyfikacyjne wykazały nieprawidłowości. W dziewięciu trumnach znaleziono części ciał innych osób, m.in. w grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego były fragmenty ciał dwóch innych osób. Stwierdzono też zamianę ciał Piotra Nurowskiego i Mariusza Handzlika. Łącznie, wraz z ekshumacjami przeprowadzonymi w latach 2011-12 przez prokuraturę wojskową, ekshumacje objęły 36 ofiar katastrofy. Ekshumacje dokonane na zlecenie prokuratury wojskowej wykazały zamianę sześciu ciał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • EuPi 2017-06-04 17:57:42
  Do Chlop czy Baba?: a prezes wiadomo kim jest?
 • EuPi 2017-06-04 17:46:42
  Pani Mazurek, ze sceny znikali opozycjoniści Stalina! Czy tego pani chce? Pani poziom intelektualny siega bruku, czyli jest zerowy!
 • Chlop czy Baba? 2017-06-02 17:07:19
  Populistka z Meskimi Rysami Twarzy.Chlop czy Baba???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA