REKLAMA

Beata Mazurek: Rezolucja parlamentu Węgier pokazuje, że nie będzie mowy o sankcjach wobec Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lutego 2018 18:03
Beata Mazurek: Rezolucja parlamentu Węgier pokazuje, że nie będzie mowy o sankcjach wobec Polski "Bardzo cieszy mnie ta rezolucja parlamentu węgierskiego, bo ona pokazuje jednoznacznie, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski" - podkreśliła Mazurek. (fot. youtube.com/TV Republika)

Rezolucja parlamentu węgierskiego pokazuje, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Komentując przyjęcie przez parlament Węgier rezolucji "o poparciu Polski wobec presji Brukseli" podkreśliła, że bardzo ją to cieszy.

Parlament węgierski przyjął rezolucję "o poparciu Polski wobec presji Brukseli". Zaapelował w niej do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE. Węgierscy parlamentarzyści zaapelowali też do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali takiej wysuniętej przez instytucję Unii Europejskiej propozycji, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu UE lub się z nim zgadza.

"Bardzo cieszy mnie ta rezolucja parlamentu węgierskiego, bo ona pokazuje jednoznacznie, że nie będzie mowy o żadnych sankcjach wobec Polski" - podkreśliła Mazurek.

"Ta retoryka opozycji uderzająca we własny kraj i w polski rząd legła w gruzach" - zaznaczyła.

Pytana, czy spodziewa się podobnych rezolucji w innych parlamentach państw członkowskich UE, np. spośród krajów Grupy Wyszehradzkiej, odpowiedziała, że chciałaby przyjęcia takich rezolucji.

"Natomiast mamy świadomość tego, że w UE toczy się gra różnych interesów i czy inne kraje zdecydują się na to, by nas wesprzeć, tego nie wiem" - powiedziała rzeczniczka PiS.

Mazurek przypomniała, że w sobotę w Wilnie prezydent Litwy Dalia Grybauskaite po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą zapewniła, że Litwa nie poprze żadnych "przymusowych metod przeciwko żadnemu krajowi w UE, w tym również przeciwko Polsce". "Jesteśmy za wzajemnym dialogiem i poszukiwaniem rozwiązań. Litwa nie będzie popierała głosowania przeciwko państwu polskiemu, będziemy jednak starali się doprowadzić do porozumienia" - mówiła prezydent Litwy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA