REKLAMA

Beata Mazurek szefową komisji polityki społecznej i rodziny

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2015 12:24
Beata Mazurek szefową komisji polityki społecznej i rodziny Beata Mazurek (fot.beatamazurek.com.pl)

Beata Mazurek (PiS) została przewodniczącą sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny; jej kandydaturę poparło jednogłośnie 34 posłów podczas inauguracyjnego posiedzenia komisji.

Do prezydium weszło jeszcze pięcioro wiceprzewodniczących: Magdalena Kochan i Marzena Okła-Drewnowicz z PO oraz Bożena Borys Szopa, Urszula Rusecka i Grzegorz Matusiak z PiS. W głosowaniu łącznym kandydatury te również zostały poparte jednogłośnie - 36 posłów głosowało za wyborem, który prowadziła wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna).

Wszyscy przewodniczący pracowali wcześniej w komisji polityki społecznej i rodziny, kilku dłużej, niż jedna kadencję.

Mazurek powiedziała po wyborze, że będzie otwarta na współpracę z opozycją oraz na dialog. "Jasne i oczywiste jest, że wygraliśmy wybory, mamy większość parlamentarną i z całą pewnością będziemy realizować nasz program z kampanii wyborczej. Ale chcemy to robić przy udziale opozycji i przy wysłuchaniu strony społecznej" - zaznaczyła.

"My będziemy prowadzić dialog ze stroną społeczną i z całą pewnością będziemy realizować nasze postulaty z kampanii" - zadeklarowała posłanka PiS.

Pytana o pierwsze projekty, którymi zajmie się komisja powiedziała, że będą one wynikały z planu rządu. "500 plus, obniżenie wieku emerytalnego - to są pierwsze projekty, o których mówiła pani premier Beata Szydło i one pierwsze trafią do naszej komisji. Plan pracy na najbliższe miesiące to kwestia uzgodnienia szczegółów" - mówiła przewodnicząca.

Pytana o uwzględnienie stażu pracy przy nabywaniu uprawnień emerytalnych zaznaczyła, że należy poczekać na propozycje rządowe w tej sprawie.

Komisja polityki społecznej i rodziny liczy 40 posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA